Abur cuburları doğru tüketme ipuçları

Normal şartlarda tüketiminin tavsiye edilmediği abur cuburların kontrollü tüketilmesi halinde faydalı olabileceği belirtiliyor. İşte abur cuburların tüketilmesinde dikkat edilmesi gereken noktalar…

Atıştırmalıklar, kalp atışları ve tansiyon düzenlemesine yardımcı olabiliyor. Bu abur cuburlar vücuda sağlık vermenin yanı sıra kilo kontrolü üzerinde de etkili. Vücuttaki tüm organları ayakta tutan kalbi korumak mümkün.

Uzmanlar, yemek sonrasında tüketilen atıştırmalıkların doğru seçilmesi durumunda kalbe faydalı olabileceğini belirtiyor. Bunun için atıştırmalıkların kan şekerini hızla yükseltmeyen, şeker hastalarının rahatlıkla tüketebileceği, lif oranı yüksek, karbonhidrat oranı düşük gıdalardan seçilmesi çok önemli. Bu tür gıdalar arada açlık hissini bastıracak yemek konusunda aşırıya kaçılmasını engelleyici bir rol üstlenecektir.

Kolesterol kana karışıp kalp krizine sebep olabilir

Yemek sonrası çay ve kahvenin yanında atıştırmalık olarak bol yağlı hamur işi gıdalar yemek kilo aldırabilir. Ayrıca, ağır ve yağlı bir yemek sonrası yenen bu tür yiyecekler, kolesterolü yükselttiği ve hemen kana karıştığı için kalp krizini tetiklemektedir.

Ağır ve yağlı yemekler yendiğinde mide sindirim için daha çok çalışmak zorunda kalır. Bunların üstüne bir de yağlı ve hamur işi atıştırmalıklar eklenince kan akımı mide ve bağırsak bölgesine yoğunlaşır. Bu da tansiyon değişiklikleri ve nabız artışına sebep olacaktır. Bu nedenle yemek düzeni metabolizmayı yormayacak şekilde ayarlanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek