Adet düzensizliği ve adet sancıları

Adet bozukluklarının hiç birisi normal değildir ve araştırılması gerekir. Çünkü kadın üreme sistemindeki bütün hastalıkların en sık verdiği belirti adet düzensizliğidir.

Her kadın, hayatının bir bölümünde adet düzeninde sapmalar, sancılar, gecikmeler ya da ara kanamalar yaşayabilir. İnsan hayatında yaşanan stresler, sıkıntılar, ani kilo değişiklikleri, üzüntüler gibi pek çok etken adet düzenini etkileyebilir.

Bazı kadınlarda adet kanamalarının başlamasıyla beraber ortaya çıkan ağrılar oldukça şiddetlidir ve günlük yaşamlarını olumsuz etkiler. Kadın Hastalıkları ve Doğum kliniklerine yapılan acil başvurularının yaklaşık % 10’u adet sancısı nedeniyle olmaktadır.

Kainat eczanesinden adet düzensizliği için öneriler

Aşırı adet kanamaları için, 4 bardak soğuk suya 2 yemek kaşığı ufalanmış çoban çantası ve atkuyruğu bitkisi konulup, 10 dakika bekletilerek içilmesi önerilir.

Birer tutam kereviz ile maydanoz kaynatılıp, 1 gece bekletilir. 3 gün sabahları aç karnına tüketilen karışım, aşırı kanaması olan kadınlara tavsiye edilir.

Adet düzensizliklerinde zerdeçalı toz haline getirip kullanabileceğiniz gibi, çay şeklinde demleyerek de tüketilmesi önerilir.

Civanperçemi, kadınlarda görülen ağrılı krampların tedavisinde destekleyici bir bitkidir.

Noktalarla adet düzensizliği tedavisi

Geleneksel Çin tıp düşüncesine göre soğukluk, sıcaklık ve nem gibi dış patojen faktörlerin ve duygusal sarsıntılar, uzun süreli hastalıklar veya aşırı yorulma gibi iç patojen faktörlerin etkisi, adet düzensizliğine yol açabilmektedir

– Sırtın iki yandan çizgisel masajı

– Karın bölgesindeki

– Karında elin tümüyle dairesel ovalama noktaların ovalanması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek