Adet düzensizliğini önleyici bitkisel kürler

Kadınların en büyük sorunu olan adet düzensizliğini ve vücuttaki tüylenmeleri doğal ve bitkisel tedavilerle önlemek mümkün. Hormonal ilaçlar kullanarak bu sorunlarını tedavi edemeyenlere a aşağıdaki kürleri öneriyoruz.

Adet düzensizliğine ve tüylenmeyi önleyici kür

Üç-dört gram (bir tatlı kaşığı) kurutulmuş testere dişli arslanpençesi kaynamakta olan bir bardak (150-200 ml) klorsuz suya atılır. Kısık ateşte on dakika kaynatmaya devam edilir. Daha sonra soğumaya bırakılır ve ılıyınca süzülür.

Bir ay boyunca her gün bir su bardağı içilir. Bir aydan sonra bir hafta ara verilir. Bir hafta aradan sonra aynı şekilde bir aylık kür tekrar edilir. Ve kür sonlandırılır.

Kürün en uygun içim zamanları sabah kahvaltısından iki saat sonra veya öğleden sonra aç karnına içmektir.

İleride adet düzensizliği tekrar ederse, kür 1 aynı şekilde tekrar edilir.

FSH hormonu yüksekliğini engelleyici kür

Üç-dört gram (bir tatlı kaşığı) kurutulmuş testere dişli arslanpençesi kaynamakta olan bir bardak ( 150-200 ml) klorsuz suya atılır. Kısık ateşte beş dakika kaynatmaya devam edilir. Daha sonra soğumaya bırakılır, ılıyınca süzülür.

Bir ay boyunca her gün iki defa bir su bardağı içilir. İlki kahvaltıdan iki saat sonra, ikincisiyse akşam yemeğinden iki saat sonra içilir. Her defasında taze hazırlanması şarttır.

Bir aydan sonra bir hafta ara verilir. Bir hafta aradan sonra aynı şekilde bir aylık kür tekrar edilir. Ve kür sonlandırılır.

Kürleri uygulamadan önce lütfen aşağıdaki hususlara dikkat edin.

1. Testere dişli arslanpençesi yaprak ve sapları beraberce kullanıldığında ishale karşı etkili olabilmektedir. İshal olmayan birisi onun çayını içtiğinde kabız olurum endişesine de kapılmamalıdır. Çünkü kabızlık yapmaz. Bağırsağın perisaltik hareketlerini yavaşlatır ve kontrol altına alır. Hareketli bağırsak sendromu (irritable bowel syndrome, ibs) şikâyeti olanlara iyi bir yardımcıdır.

2. Zor kapanan yaralarda veya ameliyat sonrası ameliyat yaralarının hızlı bir şekilde kapanmasında iyi bir yardımcıdır.

3. Sık sık anemi (demire bağlı kansızlık) yaşayanlara haftada en az beş-altı kez bu bitkinin çayını içmelerini tavsiye ederim.

4. Erken menopoza girme yatkınlığı gösteren bayanların yardımcısıdır. Genç kızlar ve kadınlar adet düzensizliği yaşıyorsalar, testere dişli arslanpençesi mükemmel bir yardımcıdır. O, aynı zamanda kadınlık hormonlarının dengelenmesinde de yardımcıdır. Rahimde oluşmuş miyom veya miyomların neden olduğu ara kanamaları da durdurabilme ve kontrol altına alabilme gücüne sahiptir.

5. Adet dönemlerinde fazla kan kaybına uğrayan veya adetleri uzun süren bayanlara bu bitkiyi öneririm.

6. Testere dişli arslanpençesinin ebter ve/veya GOD tohumların tarımının yapıldığı alanlara yakın bölgelerde yetişenlerin kullanılmaması gerektiğini önemle belirtmekte fayda görüyorum. Ülkemizde, GOD tohumlarla her ne kadar tarım yapılmıyorsa da, ne acıdır ki, sebzede %95 ebter tohum tarımı yapılmaktadır.

7. Oniki yaş altı çocukların herhangi bir kürü hekimlerine danışmadan uygulamalarını kesinlikle önermiyorum.

“Adet düzensizliğini önleyici bitkisel kürler” için 6 cevap

  1. Benim hem adet duzensizligim var hem de 1.5 yil evliyim cocugumuz olmuyo. Bir cesit cozulebilecek problemlerim var mesela Thyroid sermon -da problem var bunun icin l-tiroksin kabul ediyorum surekli doktora kontrole gidiyorum. Bir de rahimde apendiks operasyonu sonucu gibi bitisme olusmus ama doktorlar tedavi olunabilecegimi soyluyorlar. Sizden sormak istedigim sizce bu kurler mesela sogan incir bana yardimci ola bilirmi? ve bu kurleri mesela aslanpencesi kuru ile incir kurunu ayni zamanda uygulamak mumkunmudur? Cok tesekkur ederim

  2. benimde adet düzensizligim var 2-3 ayda bir oluyor.bu kürü uygularsam düzelirmi.bu kürü hergün taze hazırlayıp icecegiz degilmi ve bunla bırlıkte cıvan percemıde ıcsek bı zararı olurmu?

  3. Benim hem adet duzensizligim var hem de 2.5 yil evliyim cocugumuz olmuyo. doktorlar erken menepoz diyor.Sizden sormak istedigim sizce bu kurler mesela incir kürü bana yardimci ola bilirmi? ve bu kurleri mesela aslanpencesi kuru ile incir kurunu ayni zamanda uygulamak mumkunmudur? Cok tesekkur ederim

  4. s aleyküm 14 yaşında kızım 3 aydan beri adet olmuyo bu kürü yapabilirmiyim teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek