Mutlu bir evlilik için öneriler

Yaş ve sosyal statü gibi kriterlerin evliliğin geleceğini belirlediği bir sosyal ortamda mutlu bir evlilik için eşler arasında uyum olması gerekiyor.

Vajinismus

Vajinismus, cinsel ilişki sırasında alt vajinal kasların istem dışı kasılması ve buna bağlı olarak ilişkiye girememe sorunudur.

Stres çocukta obezite nedeni

Aile içinde ve anne baba arasında yaşanan gerilimin ve stresli ortamın çocukta obezite görülme tehlikesini artırdığı belirtildi.

Aile içi şiddet

Aile içi şiddet, huzurlu bir aile ortamının önündeki en büyük engellerden olduğu gibi çocukların uzun yıllar unutamayacakları kötü anılara da neden olabiliyor.

Aile içi şiddetin nedenleri

Toplumda sıkça karşılaşılan aile içi şiddetin nedenleri karmaşık olmakla birlikte çoğunlukla biyolojik, psikolojik ve sosyal nedenler ailede şiddete neden olur.

Ev kazaları nasıl önlenir?

Havaların soğuması ile evlere çekilmek zorunda kalan çocukların başına gelmesi muhtemel ev kazaları alınabilecek önlemler ile engellenebilir.

Evliliği bitiren sözler

Evlilik fedakarlık gerektirir ve mutlu bir evlilik için yapılabilecek en önemli ve kolay şey evliliği bitiren sözlerden uzak durmaktır.

Çocuğun kimlik gelişimini aile şekillendiriyor

Çocuğun kimlik gelişimini aile şekillendiriyor

Çocuğun kimlik gelişiminde anne ve babanın varlığının, onların bir konu hakkındaki bakış açıları ile duruş ve tepkilerinin büyük önem taşıdığını belirten uzmanlar, bir çocuğun doğruyu ve yanlışı, sınırlarını ve sınırlarını korumayı yine ailesinden öğreneceğini belirtiyor.

Nasıl iyi anne - baba olunur?

Nasıl iyi anne - baba olunur?

Sürekli değişen düzene ve dengelere ayak uyduran ebeveynler olmak günümüzde zormuş gibi görünse de anne ve babaların bilinçli hareket ederek bunu başarmaları çok kolay.

Çocuğunuzla mutfağa girin

Çocuğunuzla mutfağa girin

Anne - babalara fırsat buldukça çocukları ile mutfağa girip yemek yapmalarını tavsiye eden uzmanlar, çocuk ile beraber yemek yapma esnasında hem çocuğun hem de anne-babanın birçok kazanım elde edeceğini belirtiyor.

Doğum kontrolünün yanlış bilinenleri

Günlük hayatımızın mitleri arasına girmiş birçok konu gibi doğum kontrolü hakkında da yanlış bilinen birçok bilgi mevcut. Uzmanlar, bu durumun aile planlaması konusunda sorunlara neden olduğunu ve aile yapısında sorunlara neden olduğunu belirtiyor. İşte doğum kontrol yöntemleri hakkında yanlış bilinen noktalar...

Sünnet olacak çocuğu kandırmayın

Sünnet olacak çocuğu kandırmayın

Sünnet öncesinde çocukların psikolojik olarak çok iyi hazırlanması gerektiğini belirten uzmanlar, sünnetten korkan çocuğun kandırılmasının, çocuğun büyüklerine karşı olan güven duygusunu zedeleyeceği ve ileride telafisi mümkün olmayan ruhsal sorunlara neden olabileceği uyarısında bulundu.