Akneler tedavisinde stresin önemi

Birçok sağlık sorununa neden olan stres, cildi de olumsuz etkiliyor. Aknelerin nedeni, hormonal dengesizliktir. Ancak, bu dengesizlik her durumda kendisini göstermez.

Akne oluşumu, yoğun stres altında olduğunuz dönemlerde görülür. Stresten arındıkça, aknelerin de azaldığı görülecektir. Ancak çoğu zaman, doğrudan tıbbi müdahale gerekli olacaktır.

Etkili bir tedavi olarak, vücudun akneli bölgeleri her gün salisilik asit içeren temizleyicilerle temizlenmelidir. Deri dökülmelerini önlemek amacıyla da tedaviye uygun nemlendiriciler kullanılmalıdır.

Vücut akneleri tedaviye karşı yüz aknelerinden daha dirençlidir. Çünkü vücut derisi, yüzümüzdeki deriden daha kalındır ve bu nedenle tedavinin vücut aknelerine nüfuz etmesi daha zordur.

Derinin kalınlığına ek olarak, terleme de vücut akneleriyle baş etmeyi güçleştiren etkenlerden biridir. Özellikle vücudu sıkı saran sentetik kıyafetler, teri ememezler ve bu ter ciltteki yağla birleşerek bir tabaka oluşturur. Bu tabaka ciltteki gözeneklerin tıkanmasına ve böylece akne oluşumuna yol açar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek