Annelerin çoğu bebeğini emzirmiyor

Türkiye’nin en büyük bebek maması ithalatçısı olan ve bünyesinde Milupa, Nutricia ve Bebelac markalarını barındıran Numil’in, ARGEM Araştırma Şirketi’ne yaptırdığı araştırmaya göre, anneler, anne sütü yada bilimsel verilere dayanılarak hazırlanmış mamalar yerine bebeklerini hala pirinç unu, muhallebi, bisküvi ya da inek sütü ile besliyor.

Türkiye’de bebeklerin sadece yüzde 10’u anne sütü alabiliyor. Araştırmaya göre tüketiciler, bebek maması alırken sanıldığının aksine fiyatına çok da önem vermiyorlar.

Doktor tavsiyesi

Yapılan tüketici analizi ve pazar analizi raporuna göre, bebek maması tüketicileri hazır biberon maması markasına karar verirken yüzde 74’ü doktor önerilerine, yüzde 25’i ise yakın çevresinin önerilerine göre seçimini yapıyor.

Raporda ortaya çıkan bir diğer ilginç veri de hazır kaşık maması ve kavanoz mama gibi ek besinler tahmin edildiğinin aksine A grubu değil, C grubu sosyo ekonomik grupta daha çok kullanılıyor.

En doğru besin

Şirket bu araştırmayı yaptırarak ve araştırma sonuçlarını basına vererek genç annelerle bilgi paylaşımında bulunmayı amaçlıyor. Türkiye’de bebek maması sektörünün liderlerinden olan Numil A.Ş., anne ve bebeklere Milupa, Nutricia ve Bebelac markaları ile hizmet veriyor.

Daha sağlıklı nesillerin yetişebilmesi için, bir bebek için en sağlıklı ve en doğru besin anne sütüdür. Bu bilinçten yola çıkarak, anne sütü kullanımının desteklenmesi, ancak anne sütünün yetersiz geldiği durumlarda, bebeklerimizin en sağlıklı şekilde beslenmelerine devam etmeleri için annelerin ellerinden geleni yapmaları gerekiyor.

Numil yetkilileri, konuyla ilgili olarak şunları söylüyor:
“Ar-Gem Araştırma Şirketi’ne yaptırdığımız kapsamlı araştırma, bize Türkiye’de bebeklerimizin çeşitli sosyoekonomik nedenlerle yanlış beslendiklerini bir kez daha ortaya koymuştur. Biz, misyonumuz ve sorumluluğumuz olarak daha sağlıklı nesiller yetiştirmek için, tüm kanalları kullanarak annelerin bu konudaki bilgi seviyelerini yükseltmeyi hedefliyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek