Bahar makyajının püf noktaları

Kıştan kalma makyajınızı bir tarafa bırakın, bahar aylarıyla beraber makyajınızıda yenilemenin tam zamanı. Bahar ayında hangi makyaj daha iyi gider uzmanlar açıklıyor… 

Makyajın iyi görünmesi için, öncelikle cildinizi temizleyin ve nemlendirin. Arkasından fondöteninizi sürün.Kışın fondöten tercihinizde cildinizin bir ton koyusunu kullanmış olabilirsiniz ancak bahar makyajında taze ve canlı görünümü yakalamak için, teninizin rengi veya bir ton açığını kullanın.

Fondöten sürerken dikkat etmeniz gereken bazı ayrıntılar vardır. Fondöteni alnınıza, burnunuza, yanaklarınıza ve çene altınıza sürdükten sonra; ortadan kenarlara doğru yüze yaymalısınız. Çok fazla fondöten kullanmak, yüzünüzde bir tabaka varmış hissi uyandıracağından, kullandığınız miktara özen gösterin.

Tüm yüzünüze eşit olarak dağıttıktan sonra, gözkapaklarınıza ve gözaltlarınıza da sürün.

Fondöteni sabitleyebilmek için, üstüne pudra sürün.

Sıra allık sürerek yüze renk vermeye geldi. Allığı elmacık kemiklerinizin üzerinden, saç diplerine doğru sürün. Açık tenliyseniz, açık pembe ve gülkurusu tonları size yakışacaktır. Biraz daha koyu tenliler ise, toprak ve bronz tonları tercih edebilirler.

Eğer cildinizde aşırı kuruluk varsa, toz allık yerine krem allık kullanmayı deneyin.

Sıra göz makyajına geldiğinde, kullandığınız renklerin teninizle uyumlu olmasına özen göstermelisiniz.

Eğer açık tenliyseniz, mavi, yeşil ve kahve tonlarını kullanabilirsiniz.

Esmer tenlilerde, kahve ve gri tonlarındaki farlar hoş duracaktır.

Gündelik bir makyaj yapıyorsanız, göz kalemini ince çekin. Gece makyajında ise, göz kalemi yerine kirpik altlarına koyu renk far sürebilirsiniz.

Kirpiklerinizi daha dolgun gösteren rimel kullanacaksanız, öncesinde pudra sürün ve sonra iki kat rimel geçin.

Eğer ince dudaklıysanız, açık ton bir dudak kalemiyle, dudak çevresine yumuşak bir hat çizin ve bir ton açık ruj kullanın.

Gece makyajında dudaklarınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız, göz makyajınızı sade tutun ve dudaklarınıza güzel bir tonda kırmızı ruj sürün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek