Başkalarını kendinize hayran bırakın

Hemcinslerinizin bazı konularda sizden daha başarılı olmaları, kendilerini sürekli geliştirmeleri, sizi karamsarlığa itmesin. Sizin de kozlarınız olduğunu unutmayın. Tüm dünyada çalışan kadınlar mutlaka kıskanılır. Bazen etrafınızdakiler, bazen arkadaşlarınız sizi kıskanabilir, aynı şekilde sizler de onları kıskanabilirsiniz.

Ancak yapılan araştırmalara göre, bu düşüncelerde olan bayanların, büyük bir çoğunluğunun özgüven eksikliği yaşadığı belirtiliyor. Elbette sizler de kendinizi geliştirebilirsiniz. Biz de sizlere küçük ipuçları vererek bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız.

Yeni bir gün sizi bekliyor
Neyi, nasıl yapacağınızı bilmeniz yeterli. Yeni bir güne başlarken uykunuzu almış olmanız, kendinizi dinç ve yeni güne hazır hissetmeniz çok önemli. Ne yazık ki pek çoğunuz sabahları dinlenmiş olarak değil, sanki sırtınızda bir ayın yükü varmış gibi yorgun uyanıyorsunuz. Yataktan kalkmamak için bahane arıyorsunuz. Sanki o yataktan kalkar kalkmaz kendinizi bir savaşın ortasında bulacakmışsınız gibi endişeli ve huzursuz oluyorsunuz. Tabii korkunun ecele faydası yok. İsteseniz de istemeseniz de er geç yataktan kalkıp güne başlamak zorundasınız. İşte size birçok konuda yardımcı olabilecek öneriler:

Tedbiri erken almalısınız
Sabahları enerji dolu ve dinlenmiş olarak güne başlamak için, uykudan uyandıktan sonra yapabileceğiniz pek fazla bir şey yok. Tedbirinizi bir gece önceden almalısınız. Alkollü içeceklerle geceyi renklendirmek ne yazık ki ertesi sabah dünyanızı karartacaktır. Zinde ve dinlenmiş uyanmak için gece içki içmekten kaçınmalısınız. Hiç değilse içkinin dozunu kaçırmamaya dikkat etmelisiniz.

Evde yemek daveti
Akrabalarınızı ya da dostlarınızı evinizde ağırlamak istersiniz. Ama bu iş gözünüzde öyle büyür ki, davet tarihini mümkün olduğunca ileri bir tarihe atmaya bakarsınız. Evde yemek daveti vermek, günlük programlarınızı alt üst edecektir. Davetli listesini hazırlamak bile size zor gelebilir. Ya ikram edilecek yemekler? İşte sizi asıl endişelendiren de budur. Evlerinde sık sık yemek daveti veren tanıdıklarınızın işi gözlerinde büyütmeden ve kendilerini fazla yormadan başarmalarına hayran kalırsınız. Bazen de bu kişilerin bir mucize yarattıklarını düşünürsünüz. Oysa bu meselenin mucizeyle ilgisi yok. Dikkatli bir planlama ve düzenli bir çalışma ile başarılı bir davet sahibesi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek