Bebeğinizin uyku sorunlarını çözün

Yeni anne baba olan çiftler için geceleri uyumak adeta erişilmez bir hayal haline gelir. Siz de bu çiftlerdenseniz, bebeğinizin uyku sorunlarını çözmek için tecrübeli anne-babaların deneyimlerinden yararlanabilirsiniz. İhtiyacınız olan harika fikirler aşağıda sizi bekliyor.

1. Bebeğimin gerçekten sırtüstü uyuması mı gerekiyor?
Uzmanlar yeni doğan bebeklerin hepsinin sırtüstü uyutulmasını tavsiye ediyorlar. Bebeğiniz büyüyüp hareket etmeye, yatağında dönmeye başladıkça kendisi için en rahat konumu zaten bulacaktır.

2. Bebeğimin bütün gece deliksiz uyumasını nasıl sağlayabilirim?
Geceleri uykunun bölünmesi çiçeği burnunda anne-babaların en yaygın sorunlarındandır. Günlük işleri belli bir düzene oturtmak, bebeğinizi gün içinde daha fazla beslemek ve bebeğinizi iyi aydınlatılmış bir yerde biraz kestirmesini sağlamak bebeğinizin gece boyunca uyumasını sağlar.

3. Bebeğimin uyku düzenini değiştirmem mümkün mü?
Bebeğiniz tam bir gece baykuşu ise, sizin uyku düzeninize uyum sağlaması için gündüzleri daha uzun süre uyanık kalmasını sağlayın. Gün içinde sık sık, yatmadan önce de bolca beslerseniz uykuya dalması ve daha uzun süre uyuması için gerekli besini almış olur.

4. Bebeğimin sık uykusu geliyor. Onu beslemek için nasıl uyandırabilirim?
Bebeğinizi görebileceğiniz bir yere yatırın. Biraz kıpırdanmaya, hafif sesler çıkarmaya başlayınca besleme zamanı gelmiş demektir. Öncelikle giysilerini çıkarın, altını çözmenize gerek yok. Bebeğinizin teninin sizinkine değmesi onun üzerinde uyarıcı bir etki yaratır, adamakıllı beslenmek için uyanık kalmasını sağlar.

5. Bebeğimi geceleri de beslemem gerekiyor mu?
Çoğu bebekler aldıkları besinlerin önemli bir bölümünü gece öğünlerinden sağlarlar. Bebeğiniz doğalı altı haftayı geçtiyse, sağlığı ve kilosu yerindeyse geceleri beslemek için uyandırmanıza gerek yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek