“Ben babamın oğluyum”

Çapkınlığın pek çok nedeni var; kaygı ve sıkıntıyı bastırmak, gizli homoseksüel eğilimler, sosyo-ekonomik statünün birden değişmesi gibi. Yani erkeklerin hiçbir suçu yok, çapkınlıkları genetik, psikolojik, biyolojik, ekonomik, sosyolojik…

Erkeklerin “üç göbek” övündükleri çapkınlıkları için bakın doktorlar ne diyor? “Çapkın erkek bir şeyleri kanıtlamak peşindedir!”

Bu görüşü savunan psikiyatrist Nihat Kaya’nın, erkeklerin pek de hoşuna gitmeyecek görüşleri şöyle:

“Çapkınlıkta çoğu kez duygusallık aranmaz, anlık haz, tatmin önemlidir. Aslında her çapkın aynı kategoride düşünülemez.

Örneğin, “manik bir hasta, düşünce, duygu ve davranışlarındaki aşırı hareketliliğe paralel olarak, cinsellikte de, aşırı istekli olur.

Çapkın insan, kaygı ve sıkıntısını kumar oynayan, alkol ve uyuşturucu alarak yatıştıran insanlar gibi, sürekli seks yaparak sakinleşmenin yollarını arar. Veya çevresine hava atmak için ne kadar çok kişiyle beraber olduğunu söyler.

Gizli homoseksüel eğilimleri olan bazı erkekler, bu dürtülerin verdiği rahatsızlığı bastırmak, “erkek” olduklarını ispatlamak için çapkın gözükmeye çalışırlar.

Sosyo-ekonomik statüsünün birden değişmesine bağlı hazımsızlar vardır. Kişinin zaten içinde olan ama bir türlü imkân bulamadığı çapkınlık vardır. Ve, bu imkânı bulduklarında büyük bir “histeriyle” saldırabilirler.

Bir de, özellikle gerçekten iktidarsız olan bazı erkekler, bu durumlarının verdiği eziklikle, farklı görünmek amacıyla çapkını oynamaktadırlar. Bunlar, genç ve güzel kadınlarla çıkarlar. Onlara pahalı hediyeler alarak bunun deşifre olmamasını isterler.

Ayrıca, yaşamın diğer alanlarında yeterli başarıyı gösteremeyen kişiler, seksüel alandaki başarılarıyla övünebilirler.

Seks hormonlarının aşırı salgılanması da, kişiyi aşırı seksüel davranışlara itebilir. Bu hormonların aşırı salgılanmasında, çeşitli hormonal veya tümöral veya başka nedenler sayılabilir.

Neticede, çapkınlık, genetik, biyolojik, psikolojik, sosyo-kültürel faktörlere bağlı çok yönlü “erkeksel” bir durum.

Peki, sizin çapkınlığınız hangi guruba giriyor?

“Prostatlı adam” dedikleri!

Prostat idrar yolunu çevreleyen bir gudde. Yani, bez… 50 yaşından sonra nedeni bilinmeyen bir mekanik tıkanma ortaya çıkıyor. Kadınlarda, vajinal yolla idrar yolları ayrıdır. Ancak, erkeklerde aynı. Yani, sprem ve idrar, aynı yerden çıkıyor. Prostatın salgıladığı bir enzimle, spermler buradan geçerken olgunlaşıyor. Erkeklerin cinsel yaşamında prostatın bütün rolü bu kadar.

Bakımlı erkekler her zaman moda!

Artık kuaförlerin erkek bölümünde manikür ve pedikür için yoğun randevu listeleri oluşturuluyor. Ve erkekler randevularını sabah erken saatlerle 18:00’den sonraya alıyor.

Sadık müşteriler

Çınar Oteli’in kuaföründe çalışan Sibel Karaboğa, 16 yıldır kadınların manikürlerini yaptığını ancak son yıllarda erkek müşterilerden gelen büyük talep üzerine artık erkek bölümüne de baktığını söylüyor. Sibel Hanım’a göre, erkekler daha sadık müşteri. Çünkü onlara hizmet veren kuaför salonlarının sayısı az.

Ünlü bakım merkezleri

Çınar Otel Polat Renaissance Oteli Hilton Oteli The Marmara Oteli Eti’s Kuaför Ceylan Intercontinental Oteli. Manikür ve pedikür fiyatları kuaföre göre değişiyor. Ancak ortalama olarak manikür 2 milyon 500 bin, pedikür ise 4 milyon 500 bin lira civarında.

Hijyende nelere dikkat etmeli?

Manikür ve pedikürde kullanılacak aletlerin çok temiz olması gerekir. Gidilen kuaför ne kadar tanınmış olursa olsun, aletlerin nasıl ve en son ne zaman temizlendiğini sormanız en doğal hakkınız.

Kendi manikür setinizi alın.

Başta AIDS olmak üzere sarılık ve kanla bulaşan bazı hastalıkların kuaförlerden geçtiğini asla unutmayın. Bu nedenle, temizlik kurallarını hatırlatmanızda fayda var. Gittiğiniz yer neresi olursa olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek