Bilinçsiz diyetler sağlık düşmanı

Kilo vermek için rejim yapmayanların sayısı yok denecek kadar az olduğunu belirten uzmanlar, rejim yapmak veya herhangi bir klasik diyet programı uygulamak yerine dengeli beslenmeye önem verilmesi gerektiğini belirtiyor.

Rejim yaparak bin bir zahmetle verilen kiloların rejimden sonra tekrar geri alınması, kimsenin hoşuna gitmeyen bir problem. Uzmanlar, kilo verdikten sonra aynı kiloda kalmayı başarabilmek için, kişinin beslenme düzenini değiştirmesi gerektiğini belirtiyor.

Egzersiz ve vitamin

Kiloyu korumanın bir yolu da çok su içmektir. Verilen kilolar en az altı ay geri alınmazsa bilinçli bir beslenme planına geçildiği anlaşılabilir.

Beslenmeye dikkat etmenin yanı sıra, egzersiz yapma alışkanlığı kazanmak da önem taşıyor. Düzenli olarak spor yapılamıyorsa en azından yürüyüş yapmaya, asansör yerine merdiven kullanmaya özen göstermekte fayda var.

Uzmanlar bilinçsiz yapılan diyetlerin sağlığı tehdit ettiğini belirterek kişileri bu konuda uyarıyor. Kilo verirken, vücudun vitamin desteğine ihtiyaç duyduğunu unutmamak gerekiyor.

Kısa zamanda çok fazla kilo vermeye yönelik olan şok diyetler, tek tip besinlerin tüketildiği kontrolsüz diyetler kadınlarda adet aksamaları, erkeklerde ise geçici iktidarsızlık gibi sorunlara bile neden olabiliyor. Oysa dengeli kilo vermek isteniyorsa, bu tür diyetlere itibar edilmeyip ayda 3 – 4 kilodan fazla kilo kaybını hedeflememek gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek