Birkaç dakikada güzelleşmenin formülü

Güzellik uzmanları, Hollywod yıldızları gibi çok kısa süreler içinde hatta birkaç dakikada prensesler gibi hazırlanarak istediğiniz davete katılabilmeniz için ipuçları veriyor. İşte birkaç dakikada güzelleşmenin formülü…

Plaj dalgası

Oyuncu Jessica Biel, maşa kullanmaya gerek kalmadan saçlarını su dalgası yapmanın kolay yolunu biliyor: Islak saça şekil verici bir saç spreyi uygulayıp sonra gevşek topuz yapın. Saçınızı kurumaya bırakın. Daha sonra saçınızı açın ve ıslak görünümlü dalgalara ‘hoş geldin’ deyin.

İpucu: Biel gibi gözlerinize dumanlı bir makyaj yaparsanız, saçlarınızın yarattığı görünümü tamamlamış olursunuz.

Parlayan bir cilt

Önemli bir davetten önce spa’ya gitmeye zamanınız mı yok? Siz de Thandie Newton gibi parlak bir cilde sahip olmak istiyorsanız, duştan sonra cildinize kolajen özlü bir maske uygulayabilirsiniz. Günaydın’da yer alan habere göre; cildinizde 30 dakika tutmanız gereken maskenin bileşenleri, cildinizdeki ince çizgileri temizler ve hızlı bir parlaklık sağlar.

Retro saçlar

Kate Bosworth’un parlak dalgalarını elde etmek içni saatler harcamanıza gerek yok. Bunun için nemli saçınıza şekillendirici saç kremi uygulayın, sonra topuz yapın. Kuruduktan sonra saçınızı ıslak bir tarak yardımıyla parçalara ayırın ve bunlara fırçayla şekil verin.

Çarpıcı gözler

Koyu renk makyaj yetenek ve zaman gerektirir. Oyuncu Sienna Miller’ın, son derece seksi görünen göz makyajını yapmak aslında çok basit. İşe, ten rengindeki parıltılı farı tüm göz kapağınıza sürerek başlayın. Sonra koyu renk göz kalemini sadece gözün üst kısmına, içten başlayarak dışa doğru çekin. Ardından kirpiklerinize iki kat maskara sürerek makyajınızı tamamlayın.

İpucu: Güzel görünümünüzü, açık pembe dudaklarla destekleyerek vurgulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek