Boğaz ağrısına karşı limon ve bal

Uzmanlar, limon ve balın boğaz ağrısına karşı önleyici etkisinin bulunduğunu söylüyor. Limon suyu ve bir bardak sıcak su ile içildiğinde boğaz ağrısını ve öksürüğü giderir, gribe yakalanmış kişileri rahatlatır.

Rahatlatıcı civanperçemi
Civanperçemi bitkisinden (50 gr) hazırlanan çayı, her gün 2-3 fincanı 1 çorba kaşığı bal ile karıştırarak için.

Söğüt ağacı kabuğu ateşi düşürür Söğüt ağacı kabuğundan 20 gram ile zeytin ağacının taze yapraklarından 30 gram karıştırılarak 1 litre suda kaynatılır ve süzülür. Günde 3 çay fincanı içilir.

Ekinezya gribi önlüyor
Koni çiçeği (ekinezya) en yaygın iki viral hastalık olan soğuk algınlığı ve gribin önlenmesinde de büyük bir yardımcıdır. Soğuk algınlığının ilk belirtileri görüldüğünde veya öncesinde alınması etkisini daha da güçlendirir.

Bitki, üst solunum yolları enfeksiyonları ve sinüzit için de tedavi edici bir ajan olarak dikkate alınabilir. İnterferonların en önemli etkileri, virüslerin çoğalmasını önleyebilmeleridir. Bu nedenle virüslerin yol açtığı grip, uçuk (herpes), deri ve ağızda kızarma, bademcik iltihabı ve genel olarak viral hastalıkların süresini kısaltma bakımından da interferonlar büyük bir öneme sahiptir. Bu nedenle koni çiçeği, burun akıntısı ve boğaz ağrısı gibi semptomların şiddetini ve bunlara neden olan rahatsızlığın süresini de kısaltabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek