Burçlarla insan sağlığının ilişkisi

Astrolojinin sadece kişilerin temel karakteristik özelliklerini yansıtmadığını, burçlar, gezegenler ve evlerin belli organları da temsil ettiğini belirten astrologlar, astroloji ile sağlık arasında yakın ilişki olduğunu savunuyor.

Astrologlara göre; gezegenlerin düştüğü evler, burçlar ve aralarında oluşan açılar, kişinin ne tür hastalıklara eğilimli olduğu konusunda ipucu veriyor. Hastalıkların altında yatan nedenler arasında, kişi henüz anne karnında iken güneş ve ayın etkileri de yer alıyor.

Hastalık konusunda en evhamlı burçlar Yengeç ve Balık, en canı tatlı Terazi, en çabuk iyileşen Akrep ve en dayanaklı ise Oğlak burcu. Burçların, sağlıkla ilgileri şöyle…

Koç Burcu
Özellikle baş bölgesi hassas olan Koç burcunun en sık yakındığı hastalıklar, baş ağrısı, ateş yükselmesi, migren, beyin iltihabı, adale hastalıkları, yüksek tansiyon. Aceleci, ani ve atak oluş yüzünden kazalara açık olan Koç burcu, Terazi burcundan gelen zıt etkilerle böbrek ve bel bölgesinde hassasiyet yaşayabiliyor.

Boğa Burcu
Boğa burcunun en hassas bölgesi boyun ve ense. Tiroid bezi, yutak, ses telleri, bademcikler ve kulaklarla ilgili sağlık sorunları da Boğa burcunu etkisini alıyor. Akrep burcundan gelen zıt etki ile cinsel organlar, salgı bezleri, boşaltım sistemi de hassas olabiliyor. Erkeklerde prostat, kadınlarda yumurtalık ve rahim hastalıkları görülebilir.

İkizler Burcu
Bu burcun insanın sinir sistemleri pek güçlü değil. Ayrıca omuzlar, kollar ve eller hassas. Köprücük kemiği kırıkları, omuz ve kol ağrıları, parmaklarla ilgili sorunlar, sinirsel rahatsızlıklar görülebiliyor. İkizler burcunda, Yay burcundan gelen zıt etki ile kalça ve bacakla ilgili siyatik ağrıları, romatizma, karaciğer hassasiyeti, alerjiler ortaya çıkabiliyor.

Yengeç Burcu
Yengeç burcunun en hassas bölgesi göğüs kafesi, memeler ve mide. Gastrit, ülser, 12 parmak bağırsağı, pankreas, bağırsak iltihapları, hazımsızlık sorunları, bu burcun en sık yakındığı şikayetleri oluşturuyor. Oğlak burcundan gelen zıt etki ile iskelet sistemi, dizler ve deri hassasiyeti olabiliyor. Acı ve ağrıya dayanıksız Yengeç burcu, endişe ve evham yüzünden küçük bir konuyu büyütüp, ‘bakımı zor hasta’ haline gelebiliyor.

Aslan Burcu
Kalp ve sırt bölgeleri hassas olan Aslan burcu, kalp rahatsızlıkları, kalp romatizması, çarpıntı gibi hastalıklara daha yatkın. Aslan burcu; sırt, adale ağrıları, omurga ve bel kemiği rahatsızlıklarına eğilimli.

Başak Burcu
Bu burç insanda sindirim ve merkezi sinir sistemi hassas olduğu için psikomatik hastalıklar görülebiliyor. Bağırsak sorunları, kolit, karın zarı iltihabı ve hazımsızlık yaşayabilen Başakların Balık burcundan aldıkları zıt etkiler sonucu en hassas bölgelerinden biri de ayakları.

Terazi Burcu
Böbrekler ve bel bölgesi hassas olan Terazi burcunda, adale, kemik ve sinir uçları ağrıları en sık görülen rahatsızlıklar. Siyatik ve bel fıtığına da yatkın olan Terazi burcu insanının nefrit, lumbago, soğuk algınlığı, bulaşıcı hastalıklara karşı dirençleri az. Zıt burç olan Koçtan gelen sert etkilerle baş bölgesi ve gözlerde hassasiyet yaşanabiliyor. Canları çok tatlı olan Teraziler, hastalandıklarında aşırı ilgi ve sevgi görmeyi bekliyor.

Akrep Burcu
Üreme ve genital organları en hassas bölgeleri. Erkekte prostat, kadında rahim ve yumurtalık rahatsızlıkları görülebiliyor. Boğa burcundan aldıkları zıt etki ile boğaz, koku ve tat alma organları da hassas olan Akrep’ler, burçlar içinde en güçlü bünyeye sahip olanı. İradeleri ile hastalıklarla savaşmaktan çekinmeyen bu burcun insanı, çabuk iyileşme özelliğine sahip.

Yay Burcu
Karaciğer, romatizma, siyatik ve gut gibi rahatsızlıklara eğilimli olan Yay burcunda, diş eti rahatsızlıkları ve kemik erimesi görülebiliyor. İkizler burcundan aldıkları zıt etki ile sinir sistemleri zayıf olan Yay’lar, sinirsel kökenli rahatsızlıklara dikkat etmeli.

Oğlak Burcu
Vücutlarının en hassas bölgesi kemikler olan Oğlaklarda iskelet sistemi, dişler, eklemler, diz kapağı ve çeşitli ortopedik sorunlar görülebiliyor. Romatizma ağrıları çekebilen Oğlak burcu, Yengeç burcundan gelen zıt etki sonucu mide ve sindirim sistemlerinde de hassasiyet hissedebiliyor. Acılara dayanıklı olan Oğlak burcu, başkalarının hemen şikâyet ettikleri ağrılara günlerce dayanabiliyor.

Kova Burcu
Kova burcunun en hassas noktaları, adaleleri ve dolaşım sistemleri. Zehirlenme, yüksek ateş, kramplar, bacak damarlarında varis, baldır ve bilek ağrıları bu burcun insanın yakındığı hastalıklar arasında. Aslan burcundan aldıkları zıt etki ile kalpleri ve omurgaları hassas olan Kova’lar, genellikle kendilerine iyi bakarlar. Sağlık konularına akıllıca yaklaşır, tıbbi gelişmeleri takip ederler.

Balık Burcu
Ayakları ve sinir sistemleri hassas olan Balık burcu insanları, psikomatik rahatsızlıklara daha eğilimli. Mikrobik hastalıklara dirençleri az olan Balıkların lenf sistemleri de zayıf olabiliyor. Başak burcundan gelen zıt etki ile bağırsakları ve sindirim sistemleri hassas olan Balık burcu, hasta olunca güvenini kaybeden, evhamlı bir insana dönüşebiliyor”

Gezegenlerin sağlık üzerine etkisi

Güneş sisteminde yer alan gezegenlerin de sağlık üzerinde önemli etkileri bulunuyor. Her gezegen belli organları idare ettiği gibi, sert etkileri de bu organlarla ilgili rahatsızlıklara yol açıyor.

Ay; mide, rahim, lenf bezleri, memeler, sindirim sistemi ve vücut sıvılarını etkiliyor. Merkür; sinir sistemi, hareket organları, akciğerler, solonum organları, omuz ve köprücük kemiğini etkiliyor.

Venüs; böbrekler, boğaz ve üst solunum yolları ile rahatsızlıklara yol açıyor.

Güneş; kalp, kan dolaşımı, vücut ısısı, sırt bölgesi, omurilik ve safra kesesini etkisi altına alıyor.

Mars’ın etkisi; en çok baş bölgesi, beyin ve gözler üzerinde. Jüpiter’in ise karaciğer, kan, damarlar ve hormonlar üzerinde.

Satürn gezegeni; etkisini deri, kemik, dişler, dalak ve kemiklerin ihtiyacı olan kalsiyum üzerinde gösteriyor.

Uranüs; ruhsal ve zihinsel rahatsızlıklara neden oluyor. Neptün, salgı bezlerini; Pluton, damarları ve cinsel organları etkiliyor.

Astroloji ve sağlık arasındaki ilişki, burçların ve gezegenlerin etkisi ile bitmiyor. Kişinin hastalıklarının nedenleri, henüz anne karnında iken başlayabiliyor. Bebeğin anne karnındaki 120. gününden sonra meydana gelen güneş ve ay tutulmalarının etkileri de göz ardı edilmemeli.

Bu etkiler, Koç burcu insanında sık sık idrara çıkma, bel ağrıları; Boğa burcunda, deride kaşıntı ve alerji; İkizler burcunda eller, kollar, omuzlar, ciğerler ve sinir sistemi rahatsızlıkları; Yengeç burcunda, gastrit, hazımsızlık, mide ekşimesi, gaz gibi sorunlar şeklinde görülebiliyor.

Güneş ve ay tutulmalarının etkisi; Aslan burcunda omurga ve omurilik üzerinde, Başak burcunda sindirim sisteminde, Terazi burcunda böbrekler ve üreme organlarında hissedilebiliyor.

Akrep burcu ise güneş ve ay tutulmalarının etkisini üreme organlarında; Yay burcu kalça, baldır, karaciğerde; Oğlak burcu ciltte kaşıntılar, egzama ve romatizma ağrıları; Kova burcu kan şekerinde ve dolaşım sisteminde; Balık burcu ise ayaklarda hissedebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek