Çalışırkende güzel olmak istermisiniz?

Çalışma hayatının verdiği yoğun tempoda güzelliğinizi de korumak istiyor fakat bir türlü zaman bulamıyor musunuz? Ofis çekmecenizde bulunduracağınız bazı kozmetik ürünlerle güzelliğinizi çalışırkende koruyabilirsiniz. 

Kapatıcı

Bilgisayar ekranına bakarken yorulan gözlerinizi canlandırmak ya da aniden beliren kızarıklık, sivilce gibi güzelliğinizi gölgeleyen sorunları ortadan kaldırmak için ruj şeklinde kapatıcıları çekmecenizde mutlaka bulundurun.

Sorunlu bölgeye kapatıcıyı sürün ve parmak uçlarınızla dağıtın. Anında yok olduklarını göreceksiniz.

Kapatıcı seçerken cildinizden bir ton açık ya da bir ton koyu olmasına dikkat edin.

Allık

Yorgun yüzünüzü canlandırmak için en etkili yöntemlerden biri elmacık kemiklerinizin üzerine hafifçe allık sürmektir. Küçük boy bir allığı enerjik görünmek istediğiniz zamanlar için çekmecenizde saklayın.

Orta boy bir allık fırçasıyla elmacık kemiklerinizin üzerine allığı sürün, yüzünüzün anında canlandığını göreceksiniz.

Ofis ortamı için en uygun allık renkleri; toz pembe, şeftali ve toprak tonlarıdır.

Dudak Parlatıcısı

Çantanızda ya da çekmecenizde kolayca bulundurabileceğiniz dudak parlatıcıları mucizevî özelliğe sahip kozmetik ürünlerdir. Makyaj yapmaya hiç vaktiniz olmasa bile sadece dudak parlatıcısı sürerek canlı ve güzel görünebilirsiniz.

Ofis ortamı için en uygun dudak parlatıcısı renkleri; şeffaf, açık pembe tonlarıdır.

Nemlendirici Krem

Klima ya da radyatörlerin oluşturduğu yapay hava; cildinizi olumsuz etkiler ve kurutur. Küçük boy nemlendirici kremler cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi sağlamak ve çekmecenizde çok yer kaplamadan saklamak için idealdir.

Diş Fırçası ve Macunu

Makyajınız ne kadar kusursuz olursa olsun bakımsız dişler tüm güzelliğinizi gölgeler. Gün boyunca çay ve kahve içmekten sararan dişlerinizi temizlemek için çekmecenizde diş fırçası ve diş macunu mutlaka bulundurun.

Pratik saklama imkânı sunan küçük boy diş fırçaları ve macunları ofis çekmecesi için idealdir ve fazla yer kaplamaz.

Ödüllendirin!

Gün boyunca çalıştınız ve yoruldunuz. Kendinizi ödüllendirmenin tam zamanı! Akşamüzeri enerjinizi yükseltmek ve daha iyi hissetmek için çekmecenizde düşük kalorili çikolatalar ve enfes kokulu bitki çayları bulundurun. Özellikle melisa, papatya özlü bitki çayları sakinleştirici ve dinlendirici özelliğe sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek