Cildinizdeki hücreleri canlandırın

Cilt temizliği ve bakımı özellikle yaz günlerinde büyük sabır gerektirir. Sıcak günlerde yapılacak cilt bakımında atılacak ilk adım, öncelikle kiri almak ve akşamları makyajı silmek için bir temizleyiciyle masaj yapmaktır.

Makyajınızı pamukla hafifçe silin, temizleyici sütle yüzünüzü temizleyin. Sonra siyah noktaları hafif şekilde sıkın. Enfeksiyon veya kızarıklıkların meydana gelmesini önlemek için, akneleri sıkarken parmakların temiz olmasına dikkat edin. Yumuşak fırçanın üzerine sabun köpüğü sürün ve boynunuza dairesel hareketlerle masaj yapın.

Kırışıklara karşı nemlendirme
Uzmanlar cilt kimyasında en önemli maddelerden birinin nem olduğunu söylüyor. Nem cildin düzgün, dolgun ve pürüzsüz olmasını sağladığını belirten uzmanlar, “Nemlendirici seçerken de cilt tipine uygun olanını seçin. Örneğin kuru ciltler için yağlı nemlendirici seçmeye dikkat edin.

Yağlı ciltler için ise yağ içermeyen veya çok az yağ içeren nemlendiriciler tercih edin. Karışık ve dengeli ciltler için de belli miktarda yağ oranı içeren nemlendiriciler kullanılmalı. Bu konulara dikkat edilmediği takdirde, cilt problemleri ortaya çıkabilir” dedi. Yapılan bu uygulamalar sonucunda, cildinizin istediğiniz güzelliğe ulaşmaması halinde, bir doktora gitmeyi ihmal etmeyin.

“Cildinizdeki hücreleri canlandırın” için bir cevap

  1. iyi günler ben 19 yaşındayım ama yüzüm böyle delikli ve yağ torbalarıyla dolu bunun için ne yapmalıyım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek