Cildinizi gençleştirmek için güzellik banyosu yapın

Banyo deyince su, su deyince de akla zindelik gelir. Cildinizi gençleştirmek için, aromatik yağlarla ve esanslarla banyo keyfi yapabilirsiniz.

Uzmanlar, yorgunluktan kurtulmak için banyoyu öneriyor. Ancak tüm hafta sonunu banyo keyfi yaparak geçirmek, yararlı olmayabilir. Çünkü çok fazla suda kalmak, vücudun buruş buruş olmasına ve kurumasına neden olur.

Kısa ama etkili bir güzellik banyosu için akşamları kendinize biraz zaman ayırmanız yeter. Biraz yalnız kalıp, sıcak suyla dolu küvetin içinde yatmak ve bu sayede gevşeyip stresli bir günü geride bırakmak size çok iyi gelecektir…

Kokuların gücü

Sıcaklık, çoğu zaman stres ve rahatsızlıkların giderilmesi için en iyi ilaçtır. Bu nedenle, kokulu bir banyo ile dinlendirici veya uyarıcı bir etki alabilirsiniz. Özellikle içinde aromatik yağlar barındıran gül, yasemin, lavanta, mandarin, limon veya papatya kokuları, vücudun ve ruhun gevşemesini sağlar.

Süt – bal karışımı

Güzelliği dillere destan olan birçok kadının, süt banyosuyla yaşlanmayı geciktirdiğini de unutmayın. Sütteki yağ ve protein miktarı, ciltte düzleştirici ve dinlendirici bir etkiye neden oluyor.

Ayda bir kez düzenli olarak süt banyosu yaptığınızda, cildinizin daha pürüzsüzleştiğini göreceksiniz. Hazır süt banyosu ürünlerinden satın alabileceğiniz gibi, sıcak su dolu küvete taze süt ve biraz bal döküp karıştırabilirsiniz de. Süt banyosu, kuru ciltlerde mükemmel sonuç verir.

Güzellik banyosu için önemli püf noktaları

– Küvete koyacağınız su, ne çok sıcak ne çok soğuk olmalı. Eksi 37 derece ısıdaki su, tam kıvamıdır. Su çok sıcak olduğu takdirde, vücut dolaşımı ağırlaşıp yavaşlar ve dokular yorulur.

– 20 dakika küvette suyun içinde kalmak yeterlidir. Bu süreden daha fazla suda kalmak, vücudun buruş buruş olmasına ve kurumasına neden olur.

– En iyi banyo zamanı; öğlen 15:00 ila akşam 21:00 saatleri arasındadır. Bu sayede, bedenimiz daha iyi çalışır.

– Banyo sonrasında kendinizi enerjik hissetseniz de, hemen giyinip işlere koyulmayın. Bornozunuza sarınıp biraz yatağınızda uzanın ve suyun yavaş yavaş geçen sıcak etkisini hissedin.

– Yağ banyosu, pürüzsüz bir ten vaat eder. Bu banyonun ardından, vücut bir yağ tabakasıyla sarılır. Böylece, vücut nem oranını uzun süre dengeleyebilir.

– Banyo jeli, banyoyu kremli-köpüklü bir bakım macerasına dönüştürür. İçindeki malzemeye göre de stres giderici, gevşetici, uyarıcı veya dokuları sıkılaştırıcı bir etki gösterir.

– Sırtınıza bir banyo tableti yerleştirin ve üzerine yatıp, derin nefes alın. Oluşan fokurtular, masaj etkisi gösterecek ve sizi bir hayli rahatlatacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek