Cildinizi yılbaşına hazırlayın

Yılbaşı yaklaşırken parlak, duru, ipeksi bir cilt, dolgun ve hacimli saçlar, tertemiz bir ten, ince ve selülitsiz bir vücut herkesin hayalini süsle. Peki, kısa sürede bunlara ulaşmak için neler yapılabilir? İşte güzelleşmek ve kusursuz bir vücut için yapılabilecekler…

Konu ile ilgili American Academy Of Dermatoloji’nin aktif üyesi olan ve ABD’de cilt, kırışıklık, botoks, lazer ve lazer epilasyon, saç problemleri ve saç dökülmeleri, zayıflama, selülit ve mezoterapi konularında uzun süre tıbbi çalışmaları olan Yedi Tepe Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Cilt Hastalıkları Uzmanı Dr. Melisa Eczacıbaşı ile görüştük.

Parlak ve kusursuz bir cilt

Yüzdeki yaşlılık belirtilerini kısa sürede ve zahmetsiz bir şekilde kaybettirmek için tıbbi tedavi şekilleri oldukça uygun. Göz çevresi, alın, kaş ortası ve burundan dudağa uzanan çizgiler, dudak ve yanak üstündeki kırışıklık ve çizgilerde botoks, haylaform ve restylen gibi yöntemler oldukça pratik yöntemlerdir. Bu yöntemler 1 seans (ortalama 30 dakika)gibi bir sürede gerçekleştirilir.

Göz çevresi, alın ve kaş ortasındaki çizgiler kaybolur, alın bölgesine uygulandığında ise kaşlarda hafif kalkma sağlar ve dolayısıyla göz kapak düşmelerini ve esnemelerini toparlar. bu yöntemler uzman ve tecrübeli hekim tarafından uygulandığında herhangi bir yan etkileri olmaz.

Çok ince uçlu iğnelerle istenilen bölgelere ilaç enjekte edilir ve ağrı, acı hissi olmaz.

Mezolifting ile parlak bir cilt cildi beslemek, parlaklık sağlamak ve ciltteki esnemeleri engellemek amacıyla

Cilt altına vitamin, aminoasit, somon protein. Enjeksiyonu yapılır. Ortalama 15 dakika sürer.

Özellikle kış ve sonbahar aylarında uygulanan bu yöntem ortalama 3-6 seansta gerçekleştirilir. Oksijenterapi ile cilt temizleme da cilt gençleştirme ve temizleme konusunda oldukça başarılı bir yöntem

Peeling yöntemi ile ciltteki matlaşma sorunu giderilir. Gözeneklerde genişleme ve fazlalaşma sorunu varsa peelingle oldukça başarılı sonuçlar elde edilebilir. Yüzdeki ince çizgiler geçer ve cilde daha parlak ve canlı bir görüntü kazandırır.

Dudak şeklinde herhangi bir deformite varsa veya kişi kendi isteği üzerine dudak şeklini değiştirmek istiyorsa yinede tek bir seans (ortalama) 15 dakikada dudağın şeklini değiştirmek mümkün.

Cilt bakımı sayesinde ise cilt temizlenir, oksijenle beslenir ve cilt tipine uygun gereken maskeler kullanılarak cildin toparlanması sağlanır. Akne, leke gibi sorunlarda tabi ki uzman doktor tarafından muayene olmak şart.

İpeksi, tertemiz bir ten

Yüz ve vücuttaki fazla tüylerden kurtulmak için lazer epilasyon oldukça hızlı bir yöntem. yöntem ortalama 4-5 seansta gerçekleştirilir ve uygulama yapılan bölgelerde tüyler %90- %100’e yakın yok olur ve bir daha çıkmaz lazer epilasyon oldukça hızlı bir yöntem sayılır, yüz, koltukaltı ve bikini bölgesi gibi yerlerde ortalama 5 dakika sürerken, büyük bölgelerde (bacak, sırt, göğüs) ortalama 30-45 dakika gibi bir zaman alır.

Cihazlardaki soğutucu başlık sayesinde ağrı, acı hissi duymadan tüylerden ve batıklardan kurtulabilirsiniz. seans araları lazer epilasyonda oldukça uzun sürer (6-8 hafta ). Kadın ve erkeklerde, bilinçli ve güvenilir ortamlarda gerçekleştirilen lazer epilasyon seansları sizleri tüy şikâyetinden kurtulmanızı sağlayacaktır.

İnce ve selülitsiz bir vücut

Mezoterapi yöntemi sayesinde vücudunuzdaki bölgesel yağlanma ve selülit şikâyetinden kurtulup selülit sorununu tamamen unutabilirsiniz. Mezoterapi Fransa’da yaygınca kullanılan tıbbi bir yöntemdir. Bu yöntemde çok ince uçlu iğnelerle cilt altına ilaç enjekte edilir. Bu ilaç o bölgedeki yağ bloklarını yıkıp kan

Dolaşımın artmasına neden olur, dolayısıyla uygulanan bölgede 15-20 cm arasında zayıflama sağlar ve selülit problemi varsa geçer.

Mezoterapi ile beraber diyet uygulandığında vücutta genel zayıflama sağlanır. bu yöntem ortalama 8-10 seansta gerçekleştirilir. Ve bir seans ortalama 15 dakika sürer, vücutta genel kilo problemi varsa tıbbi diyet programı sayesinde bu sorundan da kurtulmak mümkün. Ayrıca lipoliz ve karboksiterapi yöntemi ile de bu bölgelerde oluşan selülitlerden kısa sürede kurtulmak mümkün.

Dolgun ve hacimli saçlar

Saçlarınızda dökülme veya incelme söz konusu olduğunda ağızdan ilaç veya saç mezoterapi yöntemi sayesinde bu problemlere son verip daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olabilirsiniz. Bu durumda kıl kökleri beslenerek, güçlendiriliyor ve saç dökülmesi engellendiğinden saçlarda dolgunluk ve hacim artışı görülüyor.

Leke ve sivilce izi tedavisi

Leke ve iz konusunda en çok kullanılan yöntemler arasında değişik peeling yöntemleri ve lazer yöntemleri sayılabilir, sonbahar ve kış mevsimi bu tedaviler için uygun olduğundan bu dönemleri kaçırmamak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek