Cilt hastalıklarını ciddiye alın

Vücudumuzda görülen kızarıklık, kaşıntı, saç dökülmesi gibi birçok rahatsızlık hiç de tahmin edemeyeceğimiz ciddi hastalıkların belirtileri olabilir.

Yaz aylarında göz çevresi bakımı

Vücudun en hassas bölgelerinden olan göz çevresinin yaz aylarında sıcaktan ve güneşten fazla etkilenmemesi için göz çevresi bakımı ihmal edilmemeli.

Siyah noktalardan kurtulma yolları

Cilt bakım ve güzellik uzmanları, özellikle de yüz bölgesinde rahatsız edici ve sinir bozucu bir görünüme neden olan siyah noktalardan kurtulma yollarını anlatıyor.

Lazer epilasyonun bilinmeyenleri

Uzmanlar, aşırı ve yoğun tüylenme sorununun en etkili çözüm yollarından olan lazer epilasyonun bilinmeyenleri hakkında önemli bilgiler verdi.

Bacak çatlakları

Bacak çatlakları, genellikle bacak bölgesinde görülen ve vücudun güzelliğini olumsuz yönde etkileyen sinir bozucu çatlaklardır.

Lazer epilasyon

Lazer epilasyon, uygun cihazların ürettiği lazer ışınları vasıtasıyla vücudun istenmeyen bölgelerinde bulunan tüylerin yok edilmesi işlemine denir.

Örümcek damar nedir?

Örümcek damar sorunu, nokta şeklinde bir kızarıklığın kenarında örümcek bacağı gibi küçük kan damarlarının oluşturduğu görüntü olarak tanımlanır.

Lazer epilasyon öncesi bunlara dikkat

Rahatsız edici tüylerden kurtulmak ve aşırı tüylenmenin önüne geçmek için yaptırılan lazer epilasyon öncesi dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor.

Doğal maskelerle sivilce tedavisi

Ergenlik döneminde olduğu kadar bazı alerjik reaksiyonlarla da ortaya çıkan ve oldukça rahatsız eden sivilceler için doğal maskelerle sivilce tedavisi uygulayabilirsiniz.

Sivilce

Ergenlik döneminin kronik sorunlarından olan sivilce, birçok etkene bağlı olarak hayatın her döneminde görülebiliyor ve ciltte kalıcı izlere neden olabiliyor.

Süt ile cilt sağlığınızı koruyun

Güzel, bakımlı ve sağlıklı bir cilt için beslenmenin önemli olduğunu söyleyen uzmanlar, süt ile cilt sağlığını korumanın yolları hakkında bilgiler veriyor.

Topuk çatlakları

Topuk çatlakları, ayakların uzun süre ayakkabıda kalması ve çok fazla ayakta kalmak gibi nedenlerle ortaya çıkan sağlık sorunlarından biridir.

Kuproz nedir?

Açık ten ve hassas cilt yapısı nedeniyle geçici olarak meydana gelen cilt kızarıklıkları kalıcı olduğunda kuproz olarak adlandırılır.