Cilt kanseri teşhisi kolaylaşıyor

Deri üzerinde meydana gelen benler ve deri renk hücrelerinin yoğunlaşmasıyla oluşan lezyonlar, cilt kanseri habercisi olabildiğinden, cildinde bu tür gelişmeler olan kişilerin mutlaka uzman bir hekime başvurması gerekiyor. Ciltteki risk artık 3 dakika içinde yüzde 85 doğru teşhis edilebiliyor.

Cilt kanseri teşhisinde yeni yöntemler

Teknolojik olanakların artışıyla gelişen yeni teşhis yöntemlerinin yanı sıra kişinin de cilt üzerinde olması nedeniyle yakından takip edebileceği lezyon ve benlere gerekli müdahalenin erken dönemde yapılmasıyla kanser riski de ortadan kaldırılabiliyor.

VKV Amerikan Hastanesi Dermatoloji Bölümü Şefi Doç. Dr. Yasemin Oram, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, daha önce deri kanseri geçirmiş olanların, ailesinde bu hastalık olan veya riskli görülmüş ve beni alınmış kişiler olanların, doğuştan benleri olanların, benlerinde şekil değişikliği, kızarıklık, kaşıntı, kıllanma, mevcut kılların dökülmesi veya tomurcuklanma gözlemlenen kişilerin riskli bir durumda olabileceğini belirtti.

Yeni teşhisler

Oram, bu tür değişimler yaşanan benler ve lezyonların mutlaka en gelişmiş teknikler kullanılarak bir uzman hekim tarafından incelenmesi ve takip edilmesi gerektiğini belirtti. Oram, hastaların benlerindeki veya lezyonlarındaki riskin, MicroDerm teknolojisiyle artık 3 dakika içinde tespit edilebildiğini söyledi.

MicroDerm sayesinde %85 doğru tanıyla bir ben veya lezyonun riskinin belirlenebildiğini ifade eden Doç. Dr. Yasemin Oram, mevcut benlerdeki zaman içindeki değişikliklerin de takip edilebildiğini söyledi.

Risk durumu hesabı

Micro Derm teknolojisi ile kişilerin benlerinin bulunduğu yer, büyüklüğü, aile öyküleri, yaşları vb. bilgileri girildikten sonra, benin görüntüsü de bilgisayara veriliyor ve benin risk durumu 10 üzerinden puanlanıyor. Bu puanlama sistemi ve muayene bulgularına göre gerekli tedavi süreci başlatılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek