Cilt kanserinde artış korkutuyor

Dünya genelinde cilt kanserinde artışın her yıl ortalama yüzde 6 oranında gözlendiği ve bu artış ile cilt kanserinin en hızlı artan kanser türü olduğu ortaya çıktı.

Cilt kanserinde artış korkutuyor

İsveç Sağlık ve Refah Kurumu tarafından yapılan araştırmalar sonucu elde edilen veriler açıklandı Kurum tarafından açıklanan verilere göre en hızlı artan kanser türünün cilt kanseri olduğu ortaya çıktı.

2012 yılında ülkede toplam 57 bin kanser vakasının yaşandığı ve cilt kanserinin her yıl ortalama yüzde 6 oranında artarak en hızlı artan kanser türü olduğu belirtiliyor.

Erkeklerde prostat, kadınlarda meme kanseri

Erkeklerde en fazla görülen kanser türünün prostat, kadınlarda en sık görülen kanser türünün ise meme kanseri olduğu bilgisi veriliyor.

Kanser her yıl düzenli olarak artıyor

Kanser vakalarının ülkede her yıl düzenli olarak arttığına dikkat çekilirken, bunun nedenleri arasında artık insanların daha uzun yaşaması ve dolayısıyla kansere duçar olma riskinin artması sayılıyor.

Diğer yandan sağlık birimlerinin kanseri teşhis etmede eskiye nazaran daha bilimsel ve doğru davranması da vakaların tespitinde önemli rol oynuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek