Ciltteki mat görüntüye iyi gelen bitkisel kürler

Bağırsak sorunu, hamilelik, peklik, kahve, çay ve sigara gibi etkenlerle oluşan yüzdeki mat görüntü kadınların hiç istemediği bir durumdur. Cildinizi bu mat görünümden bazı bitkilerle kurtarabileceğinizi biliyor musunuz? İşte ciltteki mat görüntüye iyi gelen bitkisel kürler…

Cildi mat görünümden kurtarmak için önce vücudu zehirleyen durumları ortadan kaldırmak şarttır. Sonra da tekrar canlı ve sağlıklı bir cilde kavuşmak gerekir.

Maydanoz kürü

1 tutam maydanoz, ince ince kıyılır, yarım litre suda 10 dakika kaynatılır. Sonra 15 dakika demlenmeye bırakılır. Ardından süzülür. Akşamları temiz cilde bolca sürülür. Ayrıca maydanoz suyu içmek de çok faydalıdır.

Marul kürü

2-3 marul doğranıp 5 dakika kaynatılır. Demlenmeye bırakılır. Bu ılık su ile yüz yıkanır.

Pirinç kürü

1 litre suya 1 yemek kaşığı pirinç konur. 40 dakika kaynatılır ve biraz demlenmeye bırakılır. Sonra süzülür. Akşamları bolca yüze sürülür. Kendi halinde kurumaya bırakılır. Bu karışım uygulandıktan kısa bir süre sonra cilt gençleşir ve kuvvetlenir.

Kuşburnu kürü

1 bardak suya 30 gr. kuşburnu konur, 15 dakika kaynatılır. Yarım saat demlenmeye bırakılır. Süzülür ve sabahları aç karnına içilir. Tüm vücuda canlılık ve tazelik verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek