Çocuklarda ve yetişkinlerde idrar sorunları

Çocuklarda ve yetişkinlerde idrar kaçırma da denilen istemsiz idrara çıkma sorunu, herhangi bir organik bozukluk veya hastalık söz konusu değilse şifalı bitkilerle kontrol altına alınabiliyor.

Uzmanlar, idrar kaçırma olarak da adlandırılan istemsiz idrara çıkma durumunun, bir dizi psikolojik veya fiziksel nedenden kaynaklanabileceğin belirtiyor.

Çocuğun uykuda idrar kaçırması

Çocukların uykuda idrar kaçırmaları, genellikle psikolojik nedenlerden kaynaklanır. Sarı kantaron çayı, günde 2-3 bardak içildiğinde, bu rahatsızlık büyük bir olasılıkla ortadan kalkar. Aksi halde, bir doktora başvurulması doğru olur.

İdrar kesesi kaslarında güçsüzlük veya genel bir kas ve/veya sinir güçsüzlüğü söz konusu olduğunda da şifalı bitki tedavisinden yararlanılabilir.

İdrar sorunlarına karşı şifalı bitki kürü

Malzemeler:
2 ölçü atkuyruğu,
1 ölçü koyun otu,
1 ölçü sarı kantaron,
1 ölçü civanperçemi,
1 ölçü mayıs papatyası.

Hazırlanması ve kullanımı:
Bitkiler çok ince kıyılır, ölçülür ve iyice karıştırılır. Yarım veya bir tatlı kaşığı bitki, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar suyla haşlanır, üstü kapalı olarak 10 dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 3-4 bardak taze demlenmiş çay, aç karnına veya öğün aralarında, soğutulmadan içilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek