Çocuklarla İstanbul’da nerelere gidilir?

Çocuklarla İstanbul'da nerelere gidilir?

Hafta sonu ya da diğer tatil günlerinde çocuğunuz ile birlikte gidebileceğiniz yerlerden bir kaçına göz atalım dedik.

İstanbul’da çocukla yapılabilcek pek az şey; çocukla rahat edebileceğiniz pek az yer var. Üstelik yapabileceğiniz bir şeyler bulsanız bile, gidip gelirken yolda canınız çıkacağı için yaptığınıza yapacağınıza pişman olursunuz.

Gene de alışveriş mekezi dışında bir yerlere gitme arayışınız varsa; işte size iki alternatif:

FERİKÖY EKOLOJİK PAZARI

Feriköy’deki Ekolojik Pazar tam bir çocuk cenneti. Metrekare başına düşen puset sayısı bir hayli yüksek. Pazar olması sizi korkutmasın; normal pazarlar gibi aşırı kalabalık değil. Küçük ve sevimli bir yer.

Tam undan yapılmış organik gözleme, taze meyve suları ve Organik Büfe’nin çayı ile haftasonu hem açık havada kahvalı yapabilirsiniz, hem de haftalık alışverişinizi.

Çocukların; meyveyi sebzeyi tanıması, kese kağıdına kendi eliyle doldurması, arada tezgahtan bir iki tane aşırması yeme içme alışkanlıklarına da olumlu yansıyacaktır.

Pazarda, tahta oyuncaklar satan bir oyuncakçı ve çocukların boya yapıp kille oynadıkları bir de oyun atölyesi var. Üstelik eğer tüneli kullanısanız; 5 dakikada Dolmabahçe’de oluyorsunuz. Sabah saatlerini tercih ederseni, hemen hiç trafik sıkışıklığı çekmezsiniz.

ZEKERİYAKÖY GÖÇMEN’S RANCH

Alsında bir at çifliği ve binicilik okulu. Lakin içinde yok yok.

Kocaman bir çiftlik düşünün, inekler, keçiler, tavşanlar, tavus kuşları… Çocuklar hayvanlara ve çiftlik hayatına bayılıyor. Ama çoğu zaman keçi nedir görmeden büyüyüp gidiyorlar.

Göçmen’s Ranch’te atları beslemek isterseniz yanınızda mutlaka havuç götürün. Manej manzaralı bir restorantı var. Hem yemek molası verip hem de manejdeki atları ve binicileri izleyebilirsiniz.

Ve tabi ki sizin ufaklık iki yaşını geçtiyse; dünya tatlısı bir midilliye binebilir. At üstünde çiftlikte bir tur atarken, türlü türlü hayvana raslayabilirsiniz.

Çocukların kafasına uygun bir tok temin ediyorlar. Midilliler çok sakin ve bir görevli tarafından yuları tutuluyor. Siz de çocuğun yanıda durabilir, hatta küçükse arkasından tutabilirsiniz.

2 yaş biraz erken ama kişisel olarak bana hiç güvensiz gelmedi.

Göçmen’s Ranch’te güzel bir de çocuk parkı var. Bu arada Zekeriyaköy’e yazın hafatasonu gitmek tam bir kabus olabilir.

Sabah erken bir saati ya da akşamüstü geç bir saati tercih edin. Çiftlik çok büyük ve birçok yerde gölgelik alan bulmak zor. Şapka ve güneş koruyucuyu unutmayın. Öğle sıcağında gezmeyi tercih etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek