Daha sağlıklı yaşam için gerekli küçük ayrıntılar

Uzmanlar çok da yorucu ve zahmetli olmayan ufak tefek pratik kurallara dikkat ederek hayatı daha sağlıklı yaşamanın mümkün olabileceğini belirtiyor. İşte yaşamımızı daha sağlıklı hale getirebilecek küçük ayrıntılar…

– Öğün atlamak yerine bu zamanlarda kepekli bisküvi, meyveli yoğurt, kuru meyve, fındık ve ceviz gibi besinler atıştırın.

– Kanser ve kalp hastalıklarından korunmak için uzmanın tavsiye edeceği şekilde bir multi vitamin hapı alabilirsiniz. Doktor tavsiyesi olmadan vitamin kullanmayın.

– Günde 8 bardak su içerek cildiniz daha iyi görünsün, migren ve eklem ağrılarınız hafifleyebilir. Kafeinli içecekler de sıvı olarak kabul ediliyor.

– Makyajınızı temizlemeden uyumayın. Hem temizleyici hem de nemlendirici özelliği olan makyaj temizleme mendillerini kullanabilirsiniz.

– Uzmanlar haftada 3 ya da 4 kez diş ipiyle dişleri temizlemenin yeterli olacağını belirtiyor. Diş ipi kullanmak için en uygun zamansa akşam yatmadan önce.

– Günde 5 porsiyon meyve ve sebze tüketmek için bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeniz yeterli…

– Haşlanmış sebzeleri buzdolabınızda görünür bir yerde bırakmanız ve bir şeyler atıştırma ihtiyacı hissettiğinizde tüketmeniz, sebze ve meyve alımınızı artırabilir. Hem böylece cips, çerez atıştırma alışkanlığınızı sağlıklı bir alışkanlıkla değiştirmiş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek