Diri ciltler için düzenli bakım

Uzmanlar, 20’li yaşlardan itibaren düzenli olarak cilt bakımı yapmanın, cildin gençliğini, güzelliğini ve diriliğini uzun yıllar boyunca korumasında önemli anahtarlardan biri olduğunu belirtiyor.

İlerleyen yaşlarla birlikte, cildimiz esnekliğini ve canlılığını kaybeder. Bu durumu biraz olsun engelleyebilmek veya yavaşlatabilmek için cilt bakım ürünlerinin yardımına sığınırız. Ancak ciltte kalıcı yıpranmalar oluşmuşsa, kozmetik ürünleri pek fazla yarar sağlayamaz. Oysa diri bir cilt için 20’li yaşlardan itibaren bakım yapmalısınız.

Bitki özlü olsun

Genç ciltler için en gerekli bakım ürünleri, kaliteli bir temizleme ürünü ve nemlendirici kremdir. Hafif bir temizleme jeli ve gözenekleri sıkıştıracak bir tonik, en uygun seçimdir.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta da cildin yağını tamamen alacak ürünler kullanmamaktır. Aksi takdirde, cilt daha fazla yağ salgılayacak ve gözenekler tıkanacaktır.

Cildi temizledikten ve tonikle sıkılaştırdıktan sonra, nemlendirici bir kremle bakım tamamlanır.

Nemlendirici, gözenekleri tıkamayan bir ürün olmalıdır. Tercihiniz özellikle bitki özleri içeren nemlendiriciler olmalı.

“Diri ciltler için düzenli bakım” için bir cevap

  1. merhaba. ben sizin yazilarinizi okudum ve gerekeni yapacagim.bir sorum var?
    hangi bitkileri tuketsem göğüslerim çabuk büyür?nolursunuz bana yardımcı olun. hem kilo verdikten sonra, hem de çocuklar olduktan sonra göyüslerim çok kücüldü vü sallak oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek