Diyetin başarısını artıran tüyolar

Diyete rağmen zayıflamakta zorlanıyor ve bu yüzden kendinize olan inancınızı yitiriyorsanız boşuna üzülüyorsunuz. Çünkü diyetle birlikte bazı püf noktalarını yerine getirerek sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. İşte diyetin başarılı olmasını sağlayan tüyolar…

Diyet sırasında, moralinizin çok yüksek olması gerekiyor. Bunun için de öncelikle her gün tartılmaktan vazgeçin.

Bütün gün boyunca diyetinize harfiyen uysanız bile, sabah basküle çıktığınızda kendinizi önceki güne göre 1 kilo ağırlaşmış görebilirsiniz. Bu moralinizi bozmasın. Çünkü günden güne birkaç kiloluk dalgalanmalar normaldir. Örneğin, tartılmadan önce tuvalet ihtiyacınızı gidermiş olmanız bile sonucu etkiler. Haftada 1 kez tartılarak daha doğru sonuçlar elde etmek mümkün.

Alkolde de kalori var

Bütün gün boyunca sıkı diyet yapıp, aldığınız her kaloriyi ince ince hesaplarken, akşam içmeyi düşündüğünüz birkaç kadeh içkinin fazladan kalori anlamına geldiğini unutmayın. 125 miligramlık küçük bir kadeh şarapta, 85 kalori bulunuyor.

Hem diyet hem egzersiz

Yapılan araştırmalar, sağlıklı bir şekilde zayıflayanların yüzde 70’inin diyetle birlikte spor yaptığını gösteriyor. Günde 15 dakika yürümek bile işe yarıyor. Günde sadece 600 kalori az alıp spor yaparak, haftada 1 kilo verebilirsiniz. Spor yapmadan aynı sonuca ulaşmak içinse, günde bin kalori az almanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek