Doğal bakım için yağ maskeleri

Uzmanlar, doğal bakım için de en doğru adresin yağlar olduğunu söylüyor. Nasıl olur demeyin, bal gibi de olur. Tezgâhınızın altında duran yağlar cildiniz için mucizeler yaratıyor. İşte yağlarla hazırlanan birbirinden yararlı cilt maskeleri…

Cilt bu, ihmale gelmez. Her yeni mevsimin başında cildinize ayrı bir bakım göstermelisiniz. Bu bakımın doğal olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Evinizde bulunan yağlarla uygulayabileceğiniz bakım maskelerini aşağıda bulacaksınız…

Zeytinyağı maskesi

Vitaminsiz kalmış solgun ve kurumuş ciltler için. Bütün yağlı maskeler gibi özellikle kuru ciltlere öneriliyor. İki kahve kaşığı nemlendirici krem üzerine, bir emülsiyon (yarı sulu ince bir krem) elde edinceye kadar damla damla zeytinyağı katın. Bunu yüzünüzde 20 dakika bırakın. On gün boyunca günaşırı bu maskeyi uygulayın.

Mısırözü yağı maskesi

Fazlasıyla hassas ve kozmetikleri kabul etmeyen ciltler içindir. Aynı zeytinyağlı maske gibi hazırlayıp ciltte 15 dakika bekletin. Ayda iki kez uygulayın.

Ayçiçeği yağı maskesi

Hastalık, aşırı yorgunluk, fazla güneş veya soğuk altında yıpranmış ciltler için uygundur. Cildi besler, canlandırır ve rahatlatır. Zeytinyağlı maske gibi hazırlayıp ciltte 15 dakika bekletin. 10 gün süreyle her gün uygulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek