Doğal maskelerle sivilce tedavisi

Ergenlik döneminde olduğu kadar bazı alerjik reaksiyonlarla da ortaya çıkan ve oldukça rahatsız eden sivilceler için doğal maskelerle sivilce tedavisi uygulayabilirsiniz.

Doğal maskelerle sivilce tedavisi mümkün mü?

Cilt bakımı ve güzellik uzmanları, kronik bir cilt sorunu olan sivilcelerle savaşmak ve sivilce tedavisi yapmak için doğal cilt bakım maskelerini kullanma önerisinde bulunuyor. Sivilceleri gidermek ve kalıcı olarak tedavi etmek için özel hazırlanmış doğal cilt maskelerini kendiniz hazırlayıp uygulayabilirsiniz. İşte sivilce tedavisinde kullanmak için birbirinden kolay hazırlanabilen etkili doğal cilt bakım maskeleri…

Sivilceler için limonlu cilt maskesi

Bir limonun kabuğunu önce rendeleyin. Sonra havanda ezerek krem haline getirin. Üzerine bir çay kaşığı kabartma tozu ekleyin. Sivilcelerin üzerine sürün. En az 20 dakika bekletin.

Sivilceler için ayvalı cilt maskesi

Bir ayvanın çekirdeklerini üzerine çıkacak kadar suda 2 dakika kaynatıp sabaha kadar bekletin. Bir tatlı kaşığı pudra ekleyin. Sivilcelerinize sürün. 7 gün içinde iyileşmeyi fark edeceksiniz.

Kalıcı sivilce tedavisi için doğal maske

3 kaşık bala, 1 kaşık tarçın karıştırın ve yatmadan önce sivilcelerinize sürün. Sabah yıkayın. Bunu 2 hafta boyunca yaptığınızda sivilce denen problemi hatırlamayacaksınız.

Diğer sivilce tedavi yöntemleri

– 1 kaşık limon suyuna, 1 kaşık tarçın karıştırın ve sivilcelere sürün. Kuruduktan sonra yıkayın. – Bir diş sarımsağı ikiye kesin ve iç kısmını tam sivilcenizin üzerine surun. Bunun devamlı yapılması probleminizi ortadan kaldıracaktır. – Eşit miktarlarda limon suyu ve gül suyunu karıştırın ve problemli bölgeye sürün. Yarım saat sonra ılık su ile yıkayın. Bunun sıklıkla yapılmasının sonuçları da mükemmeldir. – Olgun domatesi püre haline getirip sivilceli alana sürün ve l saat sonra yıkayın. Böylece gözenekleriniz küçülecek ve sivilce oluşumunu önlemiş olacaksınız. – 1 kaşık sirkeye, bulamaç yapabilecek miktarda tuz ekleyin ve sivilcenizin üzerine sürün. Yarım saat sonra ılık su ile yıkayın. – Bir salatalık alın ve rendeleyerek püre haline getirin. Suyunu sıktıktan sonra cildinize uygulayın, bu şekilde gözenekleriniz ufalacak ve cildiniz ışıltılı bir görünüm alacaktır

Sivilceleri geçirmek için öneriler

– Her gün bir adet patates yiyin ama haşlama. – Yağlı kızartma, fındık, çekirdek, çikolata, fast-food tarzı beslenmeden uzak durun.

“Doğal maskelerle sivilce tedavisi” için bir cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek