Doğal saç bakım maskeleri

Bu yazımızda saç tellerini onarıp ve saçların derinlemesine bakımını gerçekleştiren saç bakım maskelerini yayınlıyoruz. Maskenizi saç yapınıza uygun olarak seçmeli ve etkili bir saç bakımı için haftada bir kez uygulamalısınız…

Hazırladığınız maskeyi temiz saça uygulayın. Maskenin saça daha iyi ve hızlı nüfuz etmesi için saçınızı sıcak bir havlu ile sarın. Maskede önerilen süre kadar bekledikten sonra bol suyla durulayın. Durulamanın sonunda diplerden uçlara soğuk su tutun.

Zeytinyağı maskesi

Malzemeler:
5 çorba kaşığı zeytinyağı
2 yumurta
Bone

Yapılışı: Zeytinyağı ve yumurtaları karıştırıp saçınıza iyice uygulayın. Daha sonra saçlarınızı boneyle ya da streçle örtün. 15 dakika beklettikten sonra iyice durulayın.

Ballı zeytinyağı maskesi

Malzemeler:
3 çorba kaşığı zeytinyağı
2 çorba kaşığı bal
Bone

Yapılışı: Zeytinyağı ve balı karıştırıp saçınıza iyice uygulayın. Daha sonra saçlarınızı boneyle ya da streçle örtün. 15 dakika beklettikten sonra şampuanlayıp iyice durulayın.

Derinlemesine temizlik ve parlak görünüm için saç maskesi

Malzemeler:
1 fincan taze sıkılmış limon suyu veya sirke

Yapılışı: Saçlarınızı şampuanladıktan sonra bir fincan limon suyu ya da sirkeyi saçlarınıza döküp, masaj yaparak iyice yedirin. Ardından saçlarınızı durulayın. Saç kremi sürün ve yıkayın. Bu, saçlarınızdaki tüm kiri alır ve saçlarınıza nefis bir parlaklık verir. Bu yöntemi 2 haftadan önce tekrarlamayın.

Kepekli, dökülen ya da incelen ve kırılan saçlar için saç maskesi

Malzemeler:
Çemen tohumu

Yapılışı: Çemen tohumlarını çektirin ve geceden suya yatırın. Elde ettiğiniz macunu saç derisine masaj yaparak sürün ve 15-20 dakika bırakın. Yumuşak bir şampuanla yıkayın. Bu macun kepek, dökülen, incelen, kırılan saçlar ve kellik gibi sorunlara iyi gelir.

Yumuşak ve parlak saçlar için saç maskesi

Malzemeler:
Çeyrek fincan elma sirkesi
Bir çorba kaşığı şifalı ot, probleminize göre ihtiyacınız olan otu aşağıdaki listeden seçin:
– Genel saç bakımı için: Biberiye yaprakları, ısırgan, dulavratotu kökü, mürver çiçekleri
– Kuru saçlar için: Papatya, karakafes otu kökü, ısırgan, mürver çiçekleri
– Yağlı saçlar için: Limon kabukları, nane, limon otu

Yapılışı: Saçınıza uygun otu, yeter miktarda kaynayan suya atın ve yarım saat tutun. Buna çeyrek fincan elma sirkesini de ekleyerek iyice karıştırın. Saçlarınızı şampuanlayın. Karışımı saçlarınıza tekrar tekrar dökün.

“Doğal saç bakım maskeleri” için bir cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek