Doğru gelinliği seçmek

Hayatınızın en anlamlı gününde herkesi büyülemek istiyorsanız; gelinlik seçimi çok önemli. Romantik bir düğün yapmak için hazırlıklara başladınız. Her evlenecek genç kız gibi en güzel olmak istiyorsunuz. Bu nedenle de doğru gelinliği seçmeli ve en güzel siz olmalısınız. İşte bunun için gelin adaylarının dikkat etmesi gereken önemli noktalar…

Doğru gelinliği seçmek için her şeyden önce provalarda yanınızda olacak, size fikir verecek ve nazınızı çekebilecek kardeş, abla ya da yakın bir arkadaşınızla modele karar vermeniz gerekiyor. Aman dikkat gelinlik provasına kalabalık gitmeyin. Çeşitli gelinlik modellerinin denenerek, size en uygun olanına karar verilmesi gerekiyor. Modeller arasında kaybolmamak için kendinizi nasıl bir gelinliğin içinde hayal ediyorsunuz, ilk önce buna karar verin.

Vücut ölçülerinize göre alın
Mümkünse hafta sonu değil de, hafta içi gelinlik bakın. Böylece satış görevlisi tüm dikkatini size yoğunlaştırabilir. Vücut ölçülerinize göre bir gelinlik almalısınız. Ayrıca önce siz beğenmelisiniz. Asla ve asla bir gelinliği başkasının üzerinde güzel durduğu için almamalısınız.

Bir başka can sıkıcı sorunsa gelinliğin boyu. Gece boyunca eziyet çekmemek ve en kötüsü takılıp düşmemek için eteğin ön tarafının, yerden az da olsa yukarda olmasına dikkat edin. Rahat dans edebilmek için duvağın saça tutturuluş ve çıkarılış yöntemlerini öğrenin ki, saçınızı bozmadan eğlencenize devam edin.

Beyler, sizi unutmadık…
Her ne kadar gelinler kadar dikkat çekmese de, damatlar da düğünün önemli bir parçası. Damatlık seçimi gelinlik kadar zor değil. Seçim yaparken sizin gelinliğiniz ile bir uyum içerisinde olması gerekiyor. Yani, gelin hanım romantik bir gelinlik tercih ediyorsa, damat uçuk kaçık bir smokin tercih etmemeli.

Bu yıl damatlık trendlerinde kendinden desenli kumaşlar tercih ediliyor. Siyah smokini tercih edenler için kravat veya papyonu renklendirmek mümkün. Düğüne on beş gün kala, damatlığınızı alın. Hazır almak zaman kazandırsa da, yapılması gereken tadilatlar olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek