Doğru kokuyu bulma kılavuzu

Herkesin kendine özgü özel bir parfümü vardır. Ama önemli olan bu parfümü bulabilmek, hangi grup kokunun kendinize daha çok yakıştığını anlayabilmektir.

Aradığınız parfümü asla tek kelime ile mesela, hafif veya romantik diyerek anlatmaya çalışmayın.

Görevli satış elemanı ile sizin hafif parfümler konusundaki fikirleriniz tamamen farklı olabilir. Onun için daha önce severek kullandığınız parfümlerden örnekler vererek seçiminizi yapmaya çalışın.

Önce kağıda sıkıp deneyin

Beğendiğiniz parfümleri önce kâğıtlar üzerine sıkarak deneyin ve ön elemenizi yapın. Bir kerede üç veya dörtten fazla parfüm denememeye özen gösterin.

En beğendiğiniz parfümü sıktığınız kâğıdı yanınıza alın ve bütün gün yanınızda taşıyın. Bakalım birlikte olmaktan hoşlanacak mısınız? Biliyorsunuz, bir aşkın gerçek olup olmadığı ancak zamanla anlaşılabilir.

Kokular farklı tenlerde, farklı sonuçlar verir. Bu nedenle parfümün istenilen etkiyi göstermesi için tene uyum sağlaması gerekir. Parfüm denerken en hafif olanından başlamalısınız.

Kokunun iyi algılanabilmesi için hareket ettikçe yayılabileceği bölgeler olan el, bilek veya dirsek içine parfüm denenmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek