Doğum sonrası çatlaklarını sildirin

Kadınların selülitler kadar önemli bir diğer sorunu da çatlaklar! Özellikle hamilelik döneminde kadınların kaçamadığı ve sağlıksız beslenme ile tetiklenen bu sorun; artık lazerle, cilt soyulmadan silinebiliyor.

Doğum yapan kadınları, yaz aylarında çatlaklarını kapatma telaşı sardı. Hamilelik döneminde alınan kilolar sonrasında ortaya çıkan bu çatlakları ‘fraksel lazer’ yöntemiyle yüzde 60-70 oranında yok edildiğini açıklayan medikal estetik uzmanı Ali Kerim Diler, Türkiye’de bu yıl uygulanmaya başlanan yöntemin incelikleri hakkında bilgi verdi:

Hangi bölgelerdeki çatlaklarda bu yöntem etkili?

En sık karın, bel ve kalça bölgesinde, göğüslerde, kol altlarında ve alt bacakların arka yüzeylerinde rastladığımız çatlakların hemen hepsinde belli oranlarda etkili bir yöntem. Ancak, bulunduğu bölgeden çok, çatlağın oluştuğu zaman daha büyük önem taşıyor. 5 yıldan daha yakın bir dönemde oluşmuş çatlaklarda düzelme şansı daha yüksek.

Cilt soyulmuyor

Lazer yöntemi çatlakları nasıl yok ediyor?

Bu lazer, bundan on yıl önce cildi soyarak yenilemede kullanılan ‘erbium’ adı verilen lazerlerin yeni ve farklı bir versiyonudur. En önemli avantajı cildi soymadan onarmasıdır. Fraksiyonel lazer, bir lazer ışınının 250-360 arası daha ince ışınlara ayrılması anlamını taşıyor. Böylelikle cildin 1-1.5 milimetre altına odaklanan lazer ışını, dokunun kendi kendini tamirini sağlıyor. Bu şekilde cilt yenileme ve sıkılaşmada etkili olurken, yara izlerinin ve çatlakların onarımında da yüz güldürücü sonuçlar veriyor. Cildi soymadan, soyulmuş ve yenilenmiş etkisi sağlıyor.

İşlem ne kadar sürüyor? Anestezi gerekli mi?

İşlemin yarım saat kadar bir ön hazırlık süresi var. İşlem sırasında sadece lokal anestezik bir krem sürülüyor. Ardından lazerle uygulamaya geçiliyor. Sistemin güçlü soğutucu özelliği sayesinde yirmi dakikalık işlem acısız ve ağrısız tamamlanıyor. Yalnızca uygulama gününün akşamı görülen ve ertesi güne kalmayan bir kırmızılık oluyor. Tedaviler ayda bir kez olmak üzere 4-6 seans arası planlanıyor.

Zaman kaybetmeyin

Doğumdan ne kadar zaman sonrasında bu işlem yapılabilir?

Doğumdan hemen sonra da başlanabilir. Ancak emzirmenin tamamlanmasını bekliyoruz. Böylelikle kadınlar psikolojik olarak daha rahat bir dönem yaşıyor.

Doğum haricinde gerçekleşen çatlaklarda da bu yöntem etkili mi?

Doğum sonrası çatlaklarla, aşırı kilo alıp vermelerle veya ergenlikte oluşan çatlaklar arasında anatomik bir fark bulunmuyor. Onun için bu yöntem her tür çatlaklarda uygulanabiliyor. Pembe ve mor rengi, sedef beyazına dönmemiş çatlaklar çok daha başarılı sonuçlar veriyor. Önemli olan en erken dönemde tedavisine başlamak.

Uygulama sonrası çatlaklardan korunmak için kadınlar ne gibi tedbirler almalı?

Çatlaklar; cildin elastikiyetini yitirmesine bağlı olarak deride meydana gelen yırtıklardır. Bunlar ancak cildin elastikiyetini artırarak önlenebilir. Bu amaçla üretilen kozmetikler kullanılabileceği gibi, herkesin kolaylıkla ulaşabileceği zeytinyağı ve vazelin de çatlakları önlemede hayli etkili sonuç veriyor.

“Doğum sonrası çatlaklarını sildirin” için 5 cevap

  1. slm ben 2007 de dogum yaptım yaşım 23 karnımda bacaklarımda kalçamda gözle görülür şekilde çatlaklar oluştu hamilelikte hiç bişey yapmadım ve şuan çok kötü bi görünüme sahibim en kısa zamanda ve en hızlı şekilde tekrar eski görünümüme dönmek istiyorum bana yardımcı olursanız çok sevinirim en kısa zamanda yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

  2. Merhaba, ben yurt disindayim ve hamilelik sonrasi catlakri tedavi etdirmek istiyorum ama bu nasil mümkün olacak?
    Krem ve benim evde uygulacagim birseyler varmi? Lütfen yardimci olurmusunuz

  3. lazer tedavısı yada catlak tedavilerinin seans ücretleri hakkında bizi bilgilendirirseniz cok memnun oluruz

  4. bu tedaviden sonra eski gorunumune kavusyormusun kesinmi ve bu tedavi kac yetele eder lutven e-postama yazili olarak bildirin tesekurler

  5. bu tedavi yüzde 75 geçiçilik sağlıyo ücret olarak ise seans başına 250 ila 300 arasında değişiyo ben bii deneyin derim tavsiye ederim zararı yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek