Dudaklar özel bakım ister

Sakın dudak deyip geçmeyin. Yüzünüzün en dikkat çeken bölümü olan dudaklarınızın her daim güzel ve çekici olması için özel bir bakıma ihtiyacı var.

Yüzümüzün en hassas yerlerinden biridir dudak. Bu nedenle, dudaklarınıza özel bakım yapmanız gerekiyor. Dudak derisi, vücutta en çabuk kuruyan yerlerdendir.

Kuruluğu rahatsızlık verdiğinde ıslatmak ise kanama, yara ve uçuklara yol açabiliyor. Bir de üstünü rujla kapatmaya kalkılınca, sonuç daha da kötü oluveriyor.

Diş fırçasıyla masaj

İşte tüm bunları önlemenin en kolay yolu vakit almayacak, zahmetsiz ve basit bakım yöntemlerini uygulamak. Ayrıca gelişigüzel ruj sürmek de makyajınızın özensiz görünmesine yol açacaktır. İşte bunun için bilinmesi gerekenler…

Sabahları dişinizi fırçaladıktan sonra, iyice temizlediğiniz diş fırçanızla dudaklarınıza tahriş etmeyecek şekilde bastırarak masaj yapın.

Ardından bir dudak nemlendiricisi uygulayın. Kremi cildinize iyice yedirmek için parmağınızla ovalamaya devam edin. Ayrıca iki dudağınızı birbirine bastırarak da masaj hareketleri yapabilirsiniz.

Makyajınızı tamamladıktan sonra, dudaklarınıza da biraz pudra sürün. Kullanacağınız rujun bir ton koyu rengindeki dudak kaleminizi sadece kenarlara değil, tüm dudağınıza, bastırmadan, hafif bir renk bırakacak şekilde sürün ve tekrar pudralayın.

Kuruyana kadar dikkat

Şimdi artık rahatlıkla rujunuzu sürebilirsiniz, ancak kenarlardan taşırmamaya çalışarak ve dudağınızın şeklini bozmadan.

Rujun fazlasını bir kâğıt mendil yardımıyla alın. Rujunuz kuruyana kadar dudaklarınızı birbirine bastırmayın. Nasıl, güzel oldu değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek