Eklem ağrılarının tedavi yolları

Özel Medicana Hastanesi doktorlarından Prof. Dr. Osman Uğur Çalpur, eklem sorunu yaşayanlara tavsiyelerde bulundu. İşte eklem ağrılarınızı hafifletmenize, hatta onlardan tamamiyle kurtulmanıza yardımcı olacak öneriler…
Özel Medicana Hastanesi doktorlarından Prof. Dr. Osman Uğur Çalpur, eklem sorunu yaşayanlara tavsiyelerde bulundu:

– Uykunuzu alın

Her gün en az 8 saat uyumayı alışkanlık haline getirin. Uykusuzluk vücut direncinin zayıflamasına, dolayısıyla eklem ağrılarının daha da şiddetlenmesine neden olur.

– İdeal kilonuza kavuşun

Fazla kiloluysanız, uzman eşliğinde ideal kilonuza ulaşın. Aşırı kilolu olmak, eklemlere binen yükü artırır ve diz kireçlenmelerine yol açar.

– Düzenli egzersiz yapın

Haftanın en az 3 günü, 30ar dakika düzenli egzersiz yapın.

– Kontrolden geçin

Spora başlayacaksanız hiçbir yakınmanız olmasa bile, eklem ve dizleriniz konusunda uzman bir hekime muayene ettirin.

– Doktora başvurun

Eklem hareketlerinde kısıtlanma, ağrı veya şişlik gibi sorunlarınız varsa veya diz bölgenizde deformiteler oluşmuşsa, hemen bir doktora başvurun.

“Eklem ağrılarının tedavi yolları” için bir cevap

  1. selam..ben MS hastasıyım ve bu hastalıkta çok görülen kas sertliği,kasılması sorunu yaşıyorum.Bu sorun yürümemi etkiliyor.
    Benim sorum şu..kasları rahatlatan ve gevşeten özellikle bu hastalıkta bir yağ var mıdır.özellikle adet döneminden 10 gün önce bu kas sorunları kendini gösteriyor.O yüzden kullanabileceğim yağ veya yağ karışımları önerirseniz çok mutlu olurum..Şimdiden teşekkürler
    Saygılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek