Erkeğinizi kaybetmemek için

Erkeğinizi elinizde tutmak, onu başkalarına kaptırmamak için; onu konuşmaya zorlamamak, sırlarını başkalarıyla paylaşmamak ve evlilikten sık sık bahsetmemek gerekiyor.

Deli gibi âşık olduğunuz ve evlilik planları kurduğunuz erkek arkadaşınızın bir ömür boyu sizinle olmasını ister misiniz? Cevabınız kesinlikle “Evet” olacaktır. Öyleyse uzmanların aşağıdaki tavsiyelerine kulak verin. İşte, sevdiğinizi asla kaybetmemek için yapmamanız gereken hatalar…

Konuşmayı sevmezler

Uzmanlara göre, suskun olan erkeğin sürekli üzerine gidip, her şeyin yolunda olup olmadığını sormak ters tepkiye yol açıyor. Böyle davranmakla aslında iyilik yapılmadığını vurgulayan uzmanlar, erkeklerin, konuşmayı kadınlar kadar çok sevmediğine dikkat çekiyor.

Hesabı devamlı ona ödetmeyin

Erkeklerin genellikle cömert davranmayı sevdiğini ifade eden uzmanlar, ilişkide eşitlik olması gerektiğini belirtiyor. Uzmanlar, “Sürekli sevgilinizin her şeyi ödemesini bekliyorsanız, kısa sürede asıl duygularınızdan şüphelenip ondan faydalandığınızı düşünür” uyarısında bulunmayı da ihmal etmiyor.

Duygularınıza hâkim olun

Tartışma sonrasında erkeklerin, hatalı olsalar da özür dilediğini kaydeden uzmanlar, şöyle söylüyor; “Sizden, taş gibi duygusuz olmanız beklenmiyor. Ne var ki, her şeye ağlarsanız, o sizinle doğru dürüst konuşamayacak ve söylemek istediklerini söyleyemeyecek.”

Sırlarını ortaya sermeyin

Sevgilinin hayatıyla ilgili birçok detayın bilinmesinin sorumluluk istediğini söyleyen uzmanlar, sevgilinizin sırlarını başkaları ile paylaşmamanızı öneriyor. Uzmanlar, “Kaldı ki size anlattığı bütün sırları başkaları ile paylaşırsanız, sizin ne ayrıcalığınız kalır?” diyor.

Fazla üzerine düşmeyin

Bazı kadınların sevgililerini günde en az 10 kez aradığını ifade eden uzmanlar, “Saat başı sevgilinizi arayıp kontrol etmeniz, onu oldukça sıkabilir. Ama onu nadir ararsanız, sesinizi duymak için can atacaktır” diyor.

Ona emir vermeyin

Erkeklerin, içlerinden geldiği gibi davranmayı sevdiğine ve sürprizlerle dolu bir hayat istediğine dikkat çeken uzmanlar, kadının ilişkide ipleri kendi eline almasının büyük risklere neden olacağını belirtiyor.

Kadının sevgilisinin fikrini almadan kendi kafasını göre planlar hazırlamasının ve bunları uygulaması için erkeğine baskı yapmasının ilişkiyi ayrılığa kadar götüreceğini söyleyen uzmanlar, şunlara dikkat çekiyor; “Eğer planlama huyunuzdan bir türlü vazgeçemiyorsanız, en azından havayı yumuşatın. Ona öneri yapın, emir vermeyin. Böylece, kendine de söz hakkı verdiğinizi düşünür ve rahatsız olmaz.”

Evlilik sözü tehlikeli

Her ilişkinin “sen ve ben” olarak başladığını ve bunların “biz”e dönüşüp dönüşmeyeceğinin kesin olmadığını ifade eden uzmanlar, bunun olmasını beklemekte acele edilmemesini istiyor. Erkeklerin aceleci kadınlardan hoşlanmadığını belirten uzmanlar, “Erkeklere her şeyden bahsedin, sadece evlilikten bahsetmeyin” diyor.

Erkeklerin “evlilik” kelimesini duyar duymaz bekârlık zamanlarının özlemini hissettiğini belirten uzmanlar, şu uyarıları yapıyor; “Gelecekle ilgili hayallerinizden fazla söz etmeyin, yoksa onu nikâh masasına oturtmayı planladığınızı düşünüp sizden uzaklaşabilir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek