Erkekler neden aldatır?

Çok eski olmasına rağmen sıklıkla sorulmaya devam edilen bir soru olan erkeklerin aldatmasının sebepleri çeşitlidir. Çoğu zaman siz ya da sizinle olan ilişkisi sebep olabilse de bazen sizi aldatmalarının sizinle uzaktan yakından alakası olmayabilir.

Nerdeyse tüm erkekler aldatmanın yanlış olduğunu bilir, buna rağmen aldatmaya devam ederler. Vazgeçemedikleri bu tutum için de genlerini ve üreme zorunluluklarını bahane olarak sunmaya bayılırlar. Peki, hayvanlardan farkımız olmamalı mı, vücudumuzu bilinçli kararlar ve düşüncelerimizle kontrol etmemiz gerekmez mi? Görünüşe göre her zaman değil.

İşte erkeklerin aldatmasının 10 nedeni:

Opsiyonları olduğu için

Eski bir deyime göre, erkekler sadece opsiyonları kadar sadıktır. Erkekler seks teklifi ile kadınlar kadar sık karşılaşmadıkları için böyle bir fırsat yakaladıklarında, reddetmeleri sandığınızdan zor olacaktır.

Egolarını tatmin eder

Bazen erkekler artık karşı cinse çekici gelmediklerini düşünür ve bir kadın biraz ilgi gösterdiği zaman sadece tepki vermekle kalmaz aynı zamanda egosunu okşamasına ve fazlasına izin verir. Ava çıkmış bir erkek için iz sürmenin verdiği heyecan gibisi yoktur. Harcadıkları eforun karşılığını aldıkları zaman ise, egoları şişer de şişer.

Ayrı düşmüşsünüzdür

Belki de ikinizin sandığınız kadar çok ortak noktası yoktu. Ve yeni bir kadınla tanıştı, ortak paydaları seninle olduğundan fazla olan, futbolu ve golf oynamayı seven. Yatakta ne kadar uyumlu olacaklarını mutlaka merak edecektir.

Çok fazla kavga ediyorsunuz

Erkekler bazen kritik ya da kavga dolu bir ilişkiden kurtulmak için aldatır. Kim sürekli dırdır eden biriyle vakit geçirmek ister ki? En azından kavga etmeniz için bir sebep yaratmış olacaktır hem, hem de istediği ayrılığa kavuşacaktır.

Aşk bitmiştir

Bazen erkekler bir ilişki dahilinde kendilerini o kadar rahat hissederler ki nasıl çıkacaklarını bilemezler. İlişkiyi sürdürme sebepleri çocuklar ya da finansal sebepler olabilir. Yine de aşkı özlediklerini fark eder ve bu duyguyu başka bir yerde aramaya yeltenebilirler.

Seks hayatınız kötüdür

Eğer bir erkeğin partneri ilgisizse ya da onu istediği kadar sık cinsel ilişki kurmuyorsa, bu yeni bir macera için gayet geçerli bir fırsattır. Sadece bir erkek arkadaşınız ya da kocanız var diye, denemekten vazgeçemezsiniz. Seks hayatınızı sıkıcı ya da ölü olmasını istemiyorsanız, biraz efor sarf etmeniz şart. Bazen bu da yetmiyor gerçi, yeni cinsel deneyimlere kapalı iseniz de erkek arkadaşınız bunları reddetmeyecek karşılayacak birine yönelebiliyor.

İntikam almak için

Bazen de sevgilisinin kendisini aldattığının farkına vardığında aldatır erkek. Başka türlü nasıl tamir edebilir kırılan duygularını?

Yeni, farklı ve ilgi çekici

Bazı erkekler her öğün aynı yemeği yemekten sıkıldıklarını söyler ve başka tatlar ararlar. Bu yüzden sizi aldattığı kadının illa daha güzel olması gerekmez, değişiklik yaratsın yeter.

Yakasını kurtarıp kurtaramayacağını görmek için

Bir erkek eğer ‘bilmediği şey onu incitmez’ görüşüne sahipse, sırf bunu ört pas edip yakayı sıyırıp sıyıramayacak kadar akıllı ve sinsi olup olmadığını görmek için de aldatabilir.

Geçmişte izin verdiğiniz için

Eğer sizi daha önce aldatmış ve siz de affetmiş iseniz, bunu tekrar yapabileceğini çünkü sonucun değişmeyeceğini düşünerek yeniden yeniden yapabilir.

Erkeklerin aldatma sebepleri yukarıdaki listeden çok daha kompleks sebeplerden hatta bazen kombinasyonlardan oluşabilir. Yine de, hiçbir sebep yalan söylemek ve dürüst olmamak için yeterince iyi bir sebep olamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek