Eşinizi Romeo yapmanın formülleri

Kur yapma döneminde tam bir prens hatta Romeo olan erkek evlenince birdenbire bir kurbağaya döner… Aşk dolu sözler, romantik yemekler bitmiştir. TV başından kalkmaz, konuşmaz, eskiden gözünüzün içine bakan adam, sizi artık görmez olur. Peki, ne yapmalı da onu tekrar prense çevirmeli? İşte bunun formülleri…

Kadınlar sık sık, partnerlerinin ciddi bir ilişkiye girdikten ya da evlendikten sonra değiştiğinden şikâyet eder. Evlilikle birlikte eşinizin romantizmden uzaklaştığını düşünüyorsanız, aşağıdaki formüllerle onu yeniden romantik bir prense dönüştürebilirsiniz.

Kendinizi biraz geri çekin

Kadın, dişiyle tırnağıyla kendini eşine ve evliliğine adarsa, erkek haklı olarak, ilişki için hiçbir çaba göstermek zorunda olmadığını düşünür. Kendini çok güvende hisseder ve ilgisiz davranır. Kadınlar kendilerini biraz geri çekmeli ve arada sırada kız arkadaşlarıyla da vakit geçirmeli.

Konuşmayı deneyin

Soğuk algınlığı geçiren ilişkiler için en iyi ilaç, daha iyi bir ‘iletişim’. Sizi rahatsız eden şeyleri ve isteklerinizi kesin ve net bir dille ona anlatın. Asla söylenmeyin, erkekler bunu kaldıramaz. Bu konuda önemli olan, vereceğiniz mesajların ‘ben’li cümlelerden oluşmamasına dikkat etmek. “Hep televizyonun karşısında oturuyorsun” yerine, “Birlikte fazla vakit geçiremediğimiz için üzülüyorum” deyin. Sözlerinizi bu şekilde ifade ederseniz, eşiniz bunları ‘söylenme’ olarak algılamayacaktır.

Onu bol bol övün

Ne yazık ki kadın ve erkek, olayları hep farklı şekillerde yorumlar. Örneğin, sabahleyin özenerek yatağını yapan bir erkek, bunun kendisi için bir artı puan olduğunu düşünürken, bu arada alışverişe gidip gelmiş, evi temizlemiş ve bulaşığı yıkamış olan kadın, “Nihayet o da bir şeyler yapıyor” diye aklından geçirir.

Erkek, yaptığı şeyle gurur duyarken, kadın bunu zorunluluk olarak görür. Bu durumda, orta noktayı bulmak gerekiyor. Örneğin; erkek spor programını izlemek yerine bulaşık yıkıyorsa, sıkı bir övgüyü hak ediyor demektir. Bunu tavsiye etmeyi deneyin. Bu davranışınızın etkisini mutlaka göreceksiniz.

Annesi gibi davranmayın

Erkekler kendileriyle ilgilenilmesinden hoşlanırlar. Ancak, olayı abartıp onu şımartmayın. Ne de olsa onun siz annesi değilsiniz. Atıştırmak için istediği şeyi, mutfağa gidip kendisi de pekâlâ getirebilir. Her dediğini yapmayın.

Bu taktikleri kullanın…

Sevgili eşinizi o çok sevdiği koltuğundan uzaklaştırmak, aslında hiç de kolay değil. Uzmanlar, bu zor görev için 3 “harekete geçirme” taktiği öneriyor:

– Televizyonunuzun arıza yapmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için bir televizyon tamircisinden yardım isteyin. Belki o zaman eşiniz, sizinle birlikte sinemaya gitmeyi ya da bir bisiklet turuna çıkmayı kabul eder.

– Göğsüne tabancayı dayayın, tabii ki mecazi anlamda. Ona, televizyonu kapatmasını yoksa tek başınıza dışarı çıkacağınızı söyleyin.

– Çekici iç çamaşırı ya da yaratıcı fantezilerle, o eski baştan çıkartma taktiğini uygulayın. Tabii bütün bunların yanı sıra daha kalıcı çözümlere de başvurabilirsiniz. Ancak bunun için kadının, erkeğe odaklı ilgisini başka alanlara yönlendirmesi gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek