Evinizdeki sihirli güzellik reçeteleri

Bakımlı ve güzel görünmek için bütün maaşınızı harcamanıza gerek yok. Alışveriş listenizde her zaman bulunan doğal ürünlerle kendinize birbirinden yararlı, doğal maskeler hazırlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey ise biraz bilgi. İşte her cilt tipine uyan, rahatlatıcı bir maske tarifi…

Büyük bir patates, havuç ve elmayı soyduktan sonra yumuşayıncaya kadar kaynatın. Suyunu süzdükten sonra, blender yardımıyla malzemeleri bir arada ezip püre haline getirin. Soğuyana kadar dinlendirdikten sonra karışımı yüzünüze sürün; yirmi dakika kadar bekleyin ve ılık suyla temizleyin. Cildinizin ipeksi bir kayganlığa sahip olduğunu göreceksiniz.

Buhar banyosu

Gözenekleri temizlemedeki en etkili yollardan biri buhar banyosudur. Eğer sauna ya da hamama gidecek vakit bulamıyorsanız, evinizde bir kap sıcak su ile de bu bakımı yapabilirsiniz. Yüzünüzü suyun buharına tutarken başınızdan aşağıya bir havlu geçirip nemin havaya karışmasını engellemeyi unutmayın!

Dilerseniz suyun içerisine taze nane de atabilirsiniz. Böylece hem güzel kokular eşliğinde aroma terapi yapar hem de sinüslerinizi açarsınız. Buhar banyosu için klasik yöntemler yerine profesyonel bir buhar makinesi kullanırsanız, işiniz daha da kolaylaşacaktır. Unutmayın, bakımlı olmak için kendinize biraz zaman ayırmanız yeterli!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek