Evinizin her yeri mis gibi koksun

En güzel kokular şüphesiz doğanın içinde saklı. Sadece doğadaki kokuları kullanarak evinizde aromatik bir dünya yaratmanız oldukça kolay. Bitkisel oda aromaları ile salondan mutfağa kadar her yeri enfes kokular sarabilir. Bunun için aşağıdaki ipuçlarını takip edin yeter…

Salonda
Yaşama alanınızda, gül, lavanta, amber, sedir ağacı ve biberiyenin hafif tonlarını deneyin. Kanepenin minderlerin altına yerleştireceğiniz içi kuru bitkiler, çiçekler ya da baharatlarla dolu küçük torbalar da, üzerine oturduğunuzda ve hareket ettiğinizde etrafa hoş kokular yayacaktır.

Kokuları okaliptüs yağıyla giderin

Mutfakta
Pencerenin pervazında ya da saksılar içinde kokulu bitkiler yetiştirmek, hem mekana nefis bir aroma yayacak, hem de pişirdiğiniz her şeyin kokusunu bastıracaktır. Okaliptüs yapraklarının antiseptik özelliği bilinir. Bunları fırının içine yerleştirirseniz, kötü kokuları engelleşmiş olursunuz. Nemli bir bez üzerine damlatacağınız birkaç damla limon ve kekik yağı, havayı temizleyecektir.

Yatak odanız lavanta koksun

Yatak odasında
Lavanta ve papatya, iyi bir gece uykusu için iki seçenektir. Bunları yağ kandillerinde, masaj yağlarının içinde, kokulu mumlarla birlikte ya da karyolanızın yatak başınıza asacağınız küçük keten torbaların içinde kullanabilirsiniz.

Banyoda
Rahatlatıcı bir banyo için küvetteki suyun içine papatyaların ya da kadife çiçeklerinin başlarını atın. Soğuk kış havasının etkilerinden okaliptüs, nane ya da ananas yağıyla uzaklaşın. Banyonun buharlı atmosferinde burundaki nemi azaltarak soluk almanızı kolaylaştıracaklardır…

Aşağıdaki pratik koku giderme ipuçları da işinize yarayacaktır.

– Evinizin mis gibi kokmasını istiyorsanız, spreylere para harcamanıza gerek yok. Bir sabunu rendeleyin ve süpürgeyle bu parçaları çekin. Siz evi süpürürken, hava sirkülasyonu nedeniyle eviniz mis gibi sabun kokacak.

– Lavabonuzdan kötü kokular geliyorsa, içine bir avuç kalın tuz atın.

– Badana kokusunu çıkarmak için odada su dolu tencereye bir kaşık amonyak katıp, karıştırarak bir gün bekletin. Badana kokusunun çıktığını göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek