Evli hanımlar için mutluluk rehberi

İsteklerinizi eşinize defalarca söyleyip onu bıktırmayın, emirler yağdırmayın, durmadan kaynananızı şikâyet etmeyin. İşte eşinizi mutlu etmenin yollarını öğrenmek isteyenler için hazırladığımız mutluluk rehberi…

– Eğer ev hanımıysanız, eşinizi kapıda güler yüzle karşılayın. “Hoş geldin hayatım!” deyin. Asık bir suratla kapıyı açıp, kocanızın moralini sıfırlamayın.

– Eşinizin yanında saçlarınızda bigudilerle dolaşmayın. Gece yatarken, yüzünüze maske uygulamayın.

– Eşinize ikide bir kayınvalidenizi şikayet etmeyin. İleride kendinizin de bir kayınvalide olacağınızı hiçbir zaman unutmayın.

– “Falancanın kocası şöyle yapıyor, böyle yapıyor” diyerek; başka erkekleri eşinize örnek vermeyin. O erkeklerle evli olan kadınların kim bilir ne dertlerinin olduğunu düşünün.

– Kocanız kapıdan içeri girer girmez; yok “Musluk su damlatıyor,” yok “Şu dolabın kapağını bir türlü tamir etmedin”, yok “Ayakkabımı tamirciden almayı gene mi unuttun yoksa?” demeyin. Bunları söylemek için, uygun bir zamanı bekleyin.

– Her doğum gününüzde, evlenme yıldönümünüzde, Anneler Günü’nde, Sevgililer Günü’nde, yılbaşında; eşinizden illa ki bir hediye beklemeyin. Eşiniz evi nasıl geçindireceğini düşünürken, sizin ondan ikide bir hediye beklemeniz biraz insafsızlık olmaz mı.

– Eşinize sık sık; “Sigaranın külüne dikkat et”, “Onu şuraya koyma” , “Bunu şuraya atma” deyip durmayın. Ağır ceza reisi gibi olmayın. Bırakın, evinde rahat etsin.

– Şu altın, gümüş merakınızdan vazgeçin. Eşiniz para sıkıntısı çekerken, bir de siz onu masrafa sokmayın. Bu tutkunuzu yenmeye çalışın. Daha da olmazsa, kendinize imitasyon takılar alın.

– Bir isteğinizi 10 defa söyleyip, eşinizi bıktırmayın.

– Eşinizle birlikte iş yemeğine çıkan bayanları kıskanmayın.

– Ekmek için, peynir için, bilmem ne için, eşinizi markete zırt pırt gönderip durmayın. Etraflıca düşünüp, listenizi öyle hazırlayın.

Kendinizi sevmelisiniz

– Eşinizin ceplerini karıştırmayın, gömlek yakalarında ruj izi aramayın.

– Eşinizi; izlediği dizilerdeki güzel bayanlardan, okuduğu gazetedeki yarı çıplak bayan fotoğraflarından kıskanmayın. Siz hiç, izlediğiniz dizideki bir aktöre âşık olmadınız mı?

– Maç izlerken, ” Bıktım senin şu futbol merakından,” demeyin.

– Televizyonda izlediğiniz güzel mankenlere, sunuculara benzemek için kilo vereceğim diye aç gezmeyin. Çünkü erkekler, kendi vücudunu bile sevmeyen kadınlara dayanamaz.

– Yaramazlık, huysuzluk yapan oğlunuza kızıp, eşinize “Aynı sen!” demeyin.

– Eşinize arada bir ” Seni seviyorum,” deyin.

– Saçınızı kestirdiğinizde sizdeki değişikliği fark etmiyorsa ki genelde fark etmezler, bozulmayın. Gülümseyerek; “Nasıl olmuşum hayatım, beğendin mi? ” diye sorun.

“Evli hanımlar için mutluluk rehberi” için 7 cevap

  1. yani hic böyle yazida okumadim, bune ya onu demeyin bunu demeyin. o sizin hayatinizi karartsin siz iyi davranin.. neden hep kadinlar fedakar olmali anlamiyorum. ben hep fedakar oldum hic kiymet bilen olmadi. valla cevremdeki baska ciftlere baktigimda kötü davranan kadinlar cok daha iyi oluyor. ben cok iyimser oldum yuz verdim kaybettim. yeni evlenecek bayanlara tavsiyem hic kocaniza yuz vermeyin ve sevmeyin!!!!!!

  2. sımarttıgınızda uste cıkıp sızı kasarlar.. bırde soyle bakmalı..tum bu yapılmazlar verılmıstee…. peki bundan anlamayan erkeklere ne demelii..??

  3. Burdaki yazıyı baştan sona okudum.Burda ki sözler resmen bir ERKEĞİN ağzından yazılmış.Şahsen ben burdaki önerileri uygulamam.Çok pasif olmak gerekiyor eğer burdaki yazılan önerilere uymak gerekirse;arkanı bi dönüp bakmışsın aaaa! o , da ne? resmen aldatılmışsın.Bence içimizden geldiği gibi kendi mantığımızı uygulamalıyız.

  4. çok saçma, o paçoz gibi dolaşsın göz zevkimi bozsun evde, ben 7-24 mükemmel kadını oynıyayım, yok ya, onu deme bunu yapma, başkasına gider, giden gitsin, o beni kaybetmekten korksun ben niye tutuşayım, erkeğin içinde varsa kadın dört dörtlük olsa da aldatıcaktır, walla ne adamlar var onlar korksun bizi kaptırmaktan kızlarr, hanımlara tavsiyem erkeğin üstüne o kadar da düşmeyin, anında havaya giriyo en işe yaramazı bile :) canını okuyan kıymetli bu devirde, zamanında hanımlar saçlarını süpürge etmişler de nolmuş, kıymetleri mi bilinmiş, beylere ölümmm :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek