Excimer Lazer rehberi

Excimer lazer uygulamasında en önemli iki nokta, teknoloji ve deneyimdir. Teknolojiyi daima yakından takip etmek gerekmektedir, çünkü lazer teknolojisi sürekli gelişmektedir.

Excimer lazer uygulamasında kullanılan lazer cihazlarının kullandığı sayesinde Iris Recognition Software sayesinde, yanlış hastayı ya da yanlış gözü tedavi etme riski sıfırdır.

Bu cihazlar doku koruyucu özelliği sayesinde, korneada minimal incelme yaparak ince kornealarda ve ikincil lazer uygulamalarında başarılı tedavi imkânı sağlar. Ayrıca wavefront uygulamasıyla lazer sonrası geceleri ortaya çıkabilecek ışık yansımaları, kamaşmalar önlenerek; şoför, pilot gibi mesleklerde kişinin konforu sağlanmaktadır.

Yakın gözlüğünün tedavisi yok

Wavefront uygulaması için bazı hastaneler ya da bazı doktorlar “Kartal Gözü Ameliyatı” tabirini kullanmaktadır. Bu tanımlamalar tamamıyla yanlıştır. Bunun yanı sıra bazı merkezler ise Excimer Lazer ile yakını görmeme problemini, yani okuma gözlüğünü de ameliyat edebildiklerini iddia etmektedir. Bu da tamamıyla gerçek dışıdır. Çünkü şu anda kullanılmakta olan lazer teknolojisiyle, henüz yakın (presbiyopi) gözlüğünün tedavisi yoktur.

Excimer Lazer yapılacak hasta seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

Excimer Lazer tedavisinin başarılı olması, doğru hasta seçimine bağlıdır. Eğer ameliyata uygun olmayan hastayı ameliyat ederseniz, başarısız sonuç elde edilir ve hasta mutsuz olur. Böyle bir durumla karşılaşmamak için şu sınıfa giren hastalara Excimer Lazer uygulanmaması gerekmektedir:

– Korneası ince olanlar,

– Keratokonus hastalığı olanlar,

– Kuru göz, kollajen doku hastalığı olanlar,

– Kontrol altına alınamayan glokom,

– Hamilelik, loğusalık,

– Retina dekolmanı, katarakt,

– 18 yaşından küçük ve göz numarası ilerleyen hastalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek