Farklı çekiciliği yakalayın

Seksi, şık, romantik… Yeni sezonun birbirinden ilginç saç ve makyaj stilleri farklı olmak isteyen bayanlara alternatifler sunuyor. Birbirinden farklı 5 makyaj stilinden istediğinizi uygulayarak siz de farklı çekiciliği yakalayabilirsiniz.

Romantik bohem

Yeşil renkli bir göz farıyla, gözler kaşlara kadar boyanıyor. Gözün içinde ise açık yeşil far kullanılıyor. Gözaltlarında, kahve tonu tercih edilmeli. Alt göz kapağının içi siyah göz kalemiyle belirginleştiriliyor, kirpiklere siyah maskara uygulanıyor. Yanaklar şeftali tonlu allık, dudaklar ise şarap rengi rujla ışıldıyor.

Sportif-doğal

Yanaklar şeftali tonlarıyla renklendiriliyor. Kaş kemiğinin üzerine hafifçe sürülen açık renk far, gözlere aydınlık ifade kazandırıyor. Kirpiklere bir kez maskara sürülüyor. Pembe gloss’la, dudaklar vurgulanıyor.

Seksi 20’ler

Eflatun renkli yanardöner far, göz kapağının üzerine sürülüyor. Aydınlık bir etki için, kaş kemiğine ve gözün iç kısmına parlak beyaz uygulanıyor. Göz kapağının dibine, göz kalemiyle bordo bir çizgi çekiliyor. Dudaklar pembe/kırmızı, yanaklar ise şeftali tonlarına boyanıyor.

Maskulen büro makyajı

Klasik büro kıyafeti; sıkıca geriye toplanmış saçlar ve sade bir makyajla, abartısız bir şekilde ortaya konuyor. Göz kapaklarının üzerine, kahve tonundaki göz kalemiyle bir yay çekiliyor. Kirpik diplerinin kalemle iyice boyanması şart. Dudaklar doğal tonlarla hafifçe belirginleştiriliyor. Yanaklarda ise bronz allık kullanılıyor.

Soğuk ihtişam

Hitchcock filmlerindeki kadınların erotizmini yakalamak için, göz kapaklarının üzeri gümüş/ beyaz bir farla boyanıyor. Bronz renk, göz kapağının üzerinde bir yay şeklinde uygulanıyor. Bir miktar bronz far, gözlerin altına ve hatta yanakların üst kısmına bile ışıltı kazandırmak için uygulanabilir.

Kirpik diplerine, siyah renkli eye-liner sürülüyor. Gözün alt bölümüne ise, orta bölümden başlayarak gözün dışına doğru ince bir çizgi çekiliyor. Dudaklar, sezonun trend rengi olan kırmızıyla vurgulanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek