Gece makyajının incelikleri

Makyajınız nereye gittiğiniz ve gecenin tarzına bağlıdır. İki dirhem bir çekirdek giyindiğiniz zaman göz ve dudaklarınız daha belirgin olmalı. Restorandaki bir yemek için ise daha esrarengiz bir değişiklik yapılmalı.

Her durumda sade ve dikkat çekici olmaya özen gösterin. Ancak dikkat çekerken sadelikten uzaklaşmayın.

İki kat rimel sürün

Fondöten: Gece veya gündüz fark etmez. Cilt renginize uyumlu olun. Ancak serin akşamlarda omuz veya kollar daha açık renk ise bir ton açık fondöten seçin. Fondöten sonrası mutlaka yüzünüzü pudralayın. Tüm renkleri süzdüğü için saydam pudralardan kaçının.

Gözler: Daha dramatik ve gizemli bir görünüm elde etmek için cilt renginizle uyum oluşturacak renkler uygulayın. Eyeliner veya göz kalemi kullanmıyorsanız, gözlerinizi vurgulamak için bir fırçayla kirpik çizgisini gölgeleyin. Kirpiklerinize en az iki kat rimel uygulayın.

Dudaklar: Gündüz kullandığınız renklerden daha yoğun bir renk seçerek dudaklarınızı belirginleştirin. Eğer daha ilgi çekici olmak istiyorsanız, kırmızı veya moru deneyin. Mat bir ruj sürdüyseniz, bir lip gloss ile parlaklık verin. Rujunuzun dağılmaması için dudak çevrenize dudak kalemi kullanmayı sakın unutmayın.

Sim uygulamayın

Dekolte: Öncelikle dekolte kısmınıza nemlendirici sürün. Eğer boyun ve göğüs kısmınız açıksa, bu bölgelere hafif bir bronz pudra sürün. Omuz veya göğsünüze parlak sim uygulamayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek