Gece makyajınızı mükemmelleştirin

Makyaj, genel olarak el bakımından tutun ayak, saç, vücut bakımına kadar bir bütündür. Dünya var olduğundan beri; insanlarda, özellikle kadınlarda güzel görünme merakı vardır. Günümüzde her şey daha kolay.

Kusurları kapatın

Makyaj konusunda sınırsız imkânlar sunuluyor. Bugün bizim bahsedeceğimiz; makyaj güzelleştirici, tonlama, gölgelendirme, renk oyunları ile yüzü daha farklı ve var olan güzelliği ön plana çıkartmaya yönelik.

Gece makyajı, gündüz makyajından çok daha değişiktir. Gündüz makyajında kusurları kapatmak, saklamak zordur. Hafif renkler ve hafif kapatıcılar tercih edilir. Dolayısıyla yüzdeki çok derin izleri gizlemek pek mümkün olmaz. Oysa gece makyajı bunun tam tersidir. Kusurları, lekeleri, sivilce izlerini kapatmak daha kolaydır. Yüzünüzdeki kusurları kapatmak, sandığınız kadar zor değildir. Yeter ki hangi makyaj malzemesini kullanacağınızı bilin…

Makyajda doğru malzeme seçimi

Gece makyajına kapatıcıyla başlamalısınız. Böylece, cildiniz daha pürüzsüz ve parlak bir görünüme sahip olur.

Fondöten
Kapatıcı uygulandıktan sonra, üzerine tüm cilde uygulanır. Pürüzsüz ve duru bir görünüm verir.

Pudra
Fondöten üzerine pudra uygulanır. Fondöten renginin bir ton açığı kullanılır. Fondötenin kalıcılığını artırır. Parlamaları alarak, kapatma işlemini tamamlar (Aşırı pudra kullanmak, hem sağlıklı değildir hem de hoş bir görünüm vermez).

Allık
Hatları, elmacık kemiklerini belirginleştirir. Rujun rengiyle orantılı bir şekilde kullanılmalıdır.

Göz farı
Göz çevresini belirler. Makyaj yapımında en önemli malzemedir. Göz çevresi çok hassastır. Dolayısıyla, kullanılan ürün seçimi ve kalitesi önemlidir.

Ruj
Rujlar kalem, jel, stick şeklinde bulunur.

Eyeliner
Kirpik diplerine uygulanır. Göz hattını belirginleştirerek, gözlere derinlik kazandırır. Likit ve aqua olarak, 2 grupta toplanır.

Göz, dudak, kaş kalemi
Tüm kalemler, kullanıldıklar bölgeleri belirginleştirmeye yardımcı olur. Renk seçimleri oldukça önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek