Göğüs sorunlarını doğru sutyenle önleyin

Kadınların karşılaştığı göğüs sorunlarının büyük bölümünün ölçüleri doğru olmayan sutyen kullanımı nedeniyle yaşandığı belirlendi.

Göğüs sorunlarını doğru sutyenle önleyin

Yapılan bir araştırma sonucu, kadınların yüzde 70’inin ölçüleri yanlış tespit edilmiş sutyenler kullandıkları ortaya çıktı.

Bir defa göğüs ölçüsü almak doğru mu?

Araştırmanın sonucuna göre, kadınların yalnızca bir defa göğüs ölçüsü aldıkları ve yaşamları boyunca da bu ölçüyü kullanma yönünde eğilim gösterdikleri ortaya çıktı.

Cup (bone) ölçüsü

Yine araştırma sonuçları, kadınların cup (bone) ölçüsünden de haberdar olmadığını gösterdi. Uzmanların verdiği bilgilere göre; doğru sutyen seçimi, doğru ayakkabı numarasını bulmak kadar önemli.

Özellikle hamilelik, doğum arkasını izleyen süre, kilo kaybı ve kilo alımlarında ölçünün değişip değişmediğinin muhakkak kontrol edilmesi gerekir.

Doğru göğüs ölçüsü nasıl alınız?

Mezurayı memelerinizin altından geçirerek göğüs kafesinizi çepeçevre dolayın. Mezuranın göğsünüzün altından paralel olarak, sırtınızda düz ve yatay bir biçimde olmasına dikkat edin. Elde ettiğiniz ölçü sutyen beden ölçüsünü verecektir.

Sonra, mezuranızı sırttan öne doğru, bu kez memelerinizin üstünden geçirerek çevreleyin. Çıkacak olan değer, meme altı çevre ölçüsü değerinden daha fazla bir uzunluk olacaktır. Bu fark cup (bone) ölçüsünü verecektir.

Yani göğüs altı çevresi 80 santimetre, göğüs çevresi de 92 santimetre olan bir kadının 80 numara A cup (bone) sutyen kullanması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek