Göz sağlığı için göz bakımı önemli

Göz güzelliği kadın güzelliğinin en önemli kısmıdır. Sadece makyajla değil, göz güzelliğini doğal olarak da sağlamak gerekir. Göz ve göz çevresi, vücut sağlığıyla doğrudan ilgilidir.

Yorgunluk, stres, uykusuzluk, böbrek, karaciğer rahatsızlıkları, doğrudan gözleri ve çevresini etkiler. Dolayısıyla gözle ilgi bakımlara çok dikkat edilmelidir. Derin nefes almak, kandaki oksijeni artırır ve gözlerin daha parlak ve canlı görünmesini sağlar.

Göz sağlığı için A vitaminin önemi büyüktür. A vitamini, havuç, balık, yeşil salata, yumurta, tereyağı, domates, karaciğerde bulunur. Ayrıca yüzümüzdeki mimik hareketleri, güneş ışığı, göz yorgunluğuna ve göz çevresi kırışıklığına sebep olur.

Gözleri fazla yormamak gerekir. Eğer gözlerinizin yorulduğunu hissederseniz, hemen gözlerinizi dinlendirmelisiniz. Hem göz sağlığı açısından hem de göz estetiği açısından göz çevresinde oluşan torbalar, kırışıklıklar, morluklar, kadınların korkulu rüyasıdır.

Gözaltına makyaj yapmadan önce, demli çayla gözaltına ılık olacak şekilde kompres yapılmalı, daha sonra makyaja geçilmelidir. Böylece daha genç bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Gözaltı morlukları

Uykusuzluk, ağlama, yorgunluk gibi nedenlerle gözün alt tarafında ufak şişlikler biçiminde cepler oluşur. Bunları gidermek için; Her akşam ceviz iriliğinde 1 patates havanda ezilerek lapa haline getirilir. Bu lapa bir tülbentin arasına konur, sorunlu bölgenin üzerine bırakılır. Sonra bu bölge papatya çayı ile yıkanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek