Güzel kadının tırnakları bakımlı olur

Bir kadının elleri ne kadar güzel olursa olsun eğer tırnakları şekilsiz ve kırıksa, güzelliği gölgelenir. Bu yüzden güzel kadınlar tırnaklarının bakımını ihmal etmemeye özen gösterirler.

Atkuyruğu bitkisiyle banyo

Tırnaklarınızın güçlü olması için; 2 yemek kaşığı ince kıyılmış atkuyruğu bitkisini yarım litre suda haşlayın. 20 dakika demlendikten sonra süzün. Ellerinizi zaman zaman 5-6 dakikalığına bu bitki çayının içinde tutun. Ardından kurulayıp bir nemlendiriciyle tırnak diplerinize masaj yapın.

Üç haftada bir manikür

Soğan suyu masajı Kuru soğanın özsuyu ile de tırnaklarınıza masaj yapabilirsiniz. Böylece sertleşmelerini sağlayabilir ve kırılmalarını önleyebilirsiniz.

Sararmasından şikâyetçiyseniz…

1 adet limonu çok az suyla karıştırıp tırnaklarınızı birkaç dakika içinde bekletin. Kolay kırılmalarını önlemek için de, tırnak diplerine vazelinle masaj yapın. Çünkü vazelin kolayca emilip cildi nemlendirir ve tırnaklarınızın güçlenmelerini sağlar.

Manikürü ihmal etmeyin

Yanlış beslenmeyle doğru orantılı olarak kırılan, soyulan ve sararan tırnaklarınızın bakımlı görünmesini sağlamak için, üç haftada bir manikür yaptırın. Ayrıca bir cila veya ojeyle tırnaklarınızın canlı ve bakımlı görünmelerini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek