Güzel ve etkileyici olmak elinizde

Daha güzel ve etkileyici olmak artık elinizde. Güzellik uzmanları, birçok kadının güzelliğine güzellik katarak hayallerini gerçeğe dönüştürmek için makyajın en önemli nokta olduğunu belirtiyor. Dünyadaki kadınların birçoğunun makyajı bilgisiz bir şekilde yaptığını ve bunun yanlış olduğunu söyleyen uzmanlar, doğru makyaj için en az 1 saatin gerektiğinde hemfikir.

Günde 8 bardak su için
Makyaj yapmak için önemli bir hazırlık aşaması gerektiğini belirten uzmanlar, “Cilt makyaja hazırlanmalıdır. Örneğin günde ortalama 8 bardak su içilmesi ve 8 saat uyunması şart. Ayrıca, kadınlar cilt sağlıkları için sigaradan kesinlikle uzak durmalı. Makyaj modası her yıl sürekli değişiyor. Hazırladığımız güzellik programında, makyajın modasını bir kenara bıraktık. Çünkü kişiye göre bir makyaj modasının olduğuna inanıyoruz” diyor.

Kahverengi ve gri tonlar
Uzmanlar, makyaj yüzünden yüzde oluşan sert çizgilerin meydana gelmemesi için, mutlaka özen gösterilmesi gerektiğini söylüyor. Siyah göz kaleminin, artık bir daha kullanılmamak üzere rafa kaldırılması gerektiğini ifade eden ABD’li uzmanlar, bunun yerine kahverengi ve gri tonları kullanmanızı öneriyor. Göz kaleminin daha iyi durmasını sağlamak için, üst tarafa uygun renkte bir toz göz farı sürebilirsiniz.

Fondöten zararlı değil
Bu işlem, hem göz kaleminin sert etkisini yumuşatır hem de kalemin gün içinde erimemesini sağlar. Ayrıca, akmasını da tamamen önler. Yüzde renk tonlarının birbirine uyumlu geçişi çok önemli. “Fondöten cilde zararlı” söylentileri, tamamen asılsız bir dedikodu. Tam aksine, cilde yararı var. Fondötenin içinde bulunan maddeler, ciltte oluşan birçok bakteriyi öldürüyor.

Muhteşem gözler için
Göz çevrenizin oldukça hassas olduğunu unutmayın. Kapatıcınızı sürerken göz çevrenize zarar vermemek için, yüzük parmağınızı kullanmaya özen gösterin. Bu sayede, göz çevresindeki nazik bölgeye gereksiz bir baskı uygulamamış olursunuz.

Kırışıklık varsa dikkat
Gözlerinizi olduğundan daha büyük göstermek istiyorsanız, yapmanız gereken çok basit. Alt ve üst kirpik diplerinize çok ince bir hat çekin ve bu çizgiyi gözün dış köşesinde birleştirin. Gözlerinizin çevresinde kırışıklar varsa gölgeli far uygulamalarından mutlaka kaçının.

Kirpik diplerine sürün
Bu, kırışıklarınızın daha da belirgin hale gelmesine sebep olur. Göz kapaklarınızda renklendirme yaparken, parlak bir farı sadece kirpik diplerinize sürmeniz yeterlidir. Kirpikleriniz ok gibi duruyorsa, maskaranızı sürmeden önce mutlaka bir kirpik kıvırıcı kullanın.

Kaşlara uzman gerekir…
Kaşlar, yüz şeklinizi ortaya çıkartan en önemli bölgedir. Bu nedenle, kaşlarınızı bir uzmanın ellerine teslim edin. Sizin yüz hatlarınıza gidecek olan en iyi kaş şeklini, uzmanınız bilebilir. Örneğin sert hatlı bir kaş sizin tüm güzelliğinizi ortadan kaldırıp, yerine sert ifadeli bir yüz hattı çıkartabilir. Veya tam tersi olabilir. Sizin yapmanız gereken, bilgisine güvenebileceğiniz bir uzman bulmak.

Kaşlarınızı kendiniz almayın
Eğer kaşlarınızı kendiniz almaya karar verirseniz, hiç de hoşunuza gitmeyecek bir sonuç alabileceğinizi aklınızdan çıkartmayın.

Bunları unutmayın:

– Makyaj yapmadan önce, yüzünüzü mutlaka bir nemlendirici kremle nemlendirin.

– Cildinize uygun olan fondöten ve kapatıcı kullanmaya özen gösterin.

– Fondötenin yağlı görünümünü yok etmek için, cilt renginize uygun bir pudra kullanın.

– Fondöteni sürerken, yüzünüze eşit miktarda yayın.

– Kaşlarınızı belirginleştirmek için bir kaş kalemi kullanın. Ancak, bunu yaparken çok özen gösterin.

– Allık sürerken, elmacık kemiklerinizden başlayarak yanaklarınıza doğru sürün. Bunu ince bir fırça yardımıyla yapın.

– Kaş altlarınıza beyaz veya krem rengi bir far sürün. Bakışlarınızın daha etkileyici olmasını istiyorsanız, koyu renk far seçin.

– Rimeli kirpik diplerinden başlayarak sürün.

– Rujunuz ile aynı renkte veya bir ton koyu renkte bir dudak kalemi kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek