Güzelliğin ipuçlarını mutfağınızda arayın

Uzmanlar, sağlıklı ve ışıltılı bir cilt için sihir veya mucizeye gerek olmadığını, pürüzsüz bir cilt için buzdolabınızdaki meyve, yumurta veya sebzelerle hazırlanıp uygulanacak bir güzellik maskesinin yeterli olacağını belirtiyor…

Çoktandır ihmal ettiğiniz cildinize besleyici bir maske hazırlamaya hazır mısınız? O halde doğru mutfağa gidiyoruz.

Doğal maskeler, ani etkili olup cildi nemlendiriyor, tazeliyor ve kırışıklıkları gideriyor. İçerdikleri maddelere göre, ciltteki işlevleri de değişiyor. Kimi yağlı ciltlere iyi gelirken, kimi kuru ciltlere nem kazandırıyor.

Cilt tipinize uygun olmayan maddeleri içeren bir maske, cildinize zarar verebiliyor. Örneğin; kuru ciltliyseniz, limon ve greyfurt gibi turunçgillerden uzak durmanızda yarar var.

Özellikle içinde bulunduğumuz şu günlerde kirli havaya, sert rüzgarlara ve sigara dumanına maruz kalan cilde, maske uygulamak çok yararlı. Çünkü maskeler, cilde derinlemesine etki ediyor.

Maskeyi. cildinizin durumuna göre haftada 1 veya 15 günde bir defa uygulayabilirsiniz. Meyve, sebze ve yumurta gibi besinlerden oluşan maskeleri evde hazırlamak, hem çok kolay hem fazla zaman almıyor.

Üstelik ekonomik de. Bunun için üşenenler ya da “Nasıl olsa her gün nemlendirici krem sürüyorum, geceleri besleyici krem kullanıyorum, maskeye ne gerek var?” diyenler olabilir. Bu yanlış bir düşüncedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek